13:55, 29 Січня 2019

За минулий тиждень захворюваність на кір в області зменшилася на 30 %

З початку року в області зареєстрували 513 випадків кору. Інтенсивний показник захворюваності – 49,4 на 100 тисяч населення. Це високий рівень, котрий перевищує середньодержавний. Захворюваність реєструється на території усієї області, окрім Шацького району.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

До слова, у 2018 році  зареєстрували 2 тис. 391 випадків кору, зафіксували 99 спалахів, із них 48 у начально-виховних закладах. У минулому році від ускладнень кору в Україні померло 16 людей, а у 2019 році вже зареєстрували 6 летальних випадків, із них 2 – серед дітей.

За останній тиждень спостерігають тенденцію до зменшення числа випадків хвороби. Зареєстрували на 30 % менше захворілих, ніж попереднього тижня. Їх кількість становить 136 осіб проти 193. Проте щоденно фіксують понад 30 нових хворих кором.

У структурі захворюваності зберігається співвідношення між дорослим та дитячим населенням – 46 % та 54 % відповідно. Це відбувається у зв’язку зі збільшенням охоплення щепленнями дитячого населення і низьким імунним прошарком серед дорослого. Найстаршому хворому 58 років. Кором захворіло два вчителі, два медичних працівники та 5 вагітних. Хворіють також працівники торгівлі, водії – по 3 особи за тиждень.

Найвищі показники захворюваності серед дітей у вікових групах 5-9 років – це діти котрі вчасно не отримали другу дозу КПК та серед дітей раннього віку (до 1 року), що не отримали вакцинацію за віком.

Найбільше хворих зафіксували в Луцькому районі (30 осіб), м. Луцьку (28 осіб), Рожищенському (17 осіб), Горохівському (15 осіб),  Ранівському (9 осіб), Локачинському, Ківерцівському, Маневицькому районах (по 6 випадків), в інших районах –  від 5 до 1.

Продовжується виконання протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації діючих 10 спалахів кору: в місті Луцьку (3 спалахи), Ратнівському районі (2 спалахи), у Луцькому, Рожищенському, Камінь-Каширському, Ківерцівському та Горохівському районах (по 1 спалаху). 9 спалахів зафіксували в навчально-виховних закладах, 1 – в побуті.

У всіх осередках провели епідеміологічне розслідування з метою встановлення ймовірного джерела інфекції, визначення меж вогнищ та виявлення контактних осіб. Лікарі-епідеміологи розробили «Плани заходів з локалізації та ліквідації вогнищ», котрі довели до відома керівників закладів охорони здоров’я, освіти, місцевих органів влади. Встановили медичний нагляд за контактними та їх імунний статус з метою призначення заходів специфічної профілактики. В осередках кору за епідпоказами прищепили у 2018 році понад 2 тис. 700 контактних осіб.

Епідситуація з кору в м. Луцьку стабілізувалася. За останній тиждень кількість захворілих зменшилася вдвічі – 28 випадків проти 63 попереднього тижня. З початку 2019 року зареєстрували 138 випадків (у 2018 році – 207 хворих за цілий рік). Показник захворюваності кором в м. Луцьку становить 58 на 100 тисяч населення, він вищий від середньообласного на 17,4 %. Половина від усіх захворілих – це  доросле населення. Зареєстровано 3 спалахи кору в організованих колективах. Епідрозслідуванням встановлено, що 81 % із числа захворілих не були щепленими проти кору.

Під час проведення аналізу виконання плану щеплень проти кору в області за 2018 рік, встановили, що у м. Луцьку рівень імунізації проти цієї інфекції найнижчий в області. Лише у вікові категорії 1 рік досягнули виконання плану 95 %. За іншими позиціями виконання плану недостатнє: серед дітей у віці 2 роки і старше – 72,5 %, серед дітей у віці 6 років – 85,5 % та у віковій групі старше 7 років – 55 % (це діти, котрі відвідують організовані колективи).

З метою припинення поширення кору в м. Луцьку, відсторонили 1 тис. 174 школярів від відвідування навчальних закладів, що стимулювало масові звернення в медичні заклади для отримання щеплень. Лише протягом останнього тижня щеплення отримало 878 осіб: 725 дітей та 153 дорослих. (Для порівняння –  кількість щеплених за грудень 2018 року становила 1 тис. 223).

Показники охоплення імунопрофілактикою школярів значно поліпшилися, проте серед дітей, котрі не мали вакцинації взагалі, прищепили лише 28 % від підлягаючих, а серед дітей, що не отримали другу дозу КПК – 31 %. Враховуючи епідемічну ситуацію в місті, кабінети щеплень в дитячій поліклініці працюють навіть у вихідні дні, але не всі батьки скористались такою можливістю. За суботу-неділю провели лише близько 40 щеплень.

Вдвічі збільшилася кількість осіб, котрі вивчають свій імунний статус до  кору. Таке дослідження проводиться лише в єдиній в області вірусологічній лабораторії обласного лабораторного центру і може зробити кожен бажаючий. Окрім того зросла кількість досліджень для встановлення діагнозу кору.

Варто зазначити, що область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК.

ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує здійснювати епідеміологічний нагляд за кором з метою зниження захворюваності та створення передумов для її ліквідації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: