17:09, 09 Липня 2019

За фактами порушення виборчого законодавства на Волині склали 15 адмінпротоколів

З початку виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України органи поліції Волинської області зареєстрували 53 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства. Більшість із них стосуються недотримання законодавчих обмежень щодо ведення передвиборної агітації. Про це сьогодні, 9 липня, йшлося під час спільного брифінгу поліції області та громадянської мережі “ОПОРА” щодо забезпечення законності та публічної безпеки під час проведення позачергових парламентських виборів.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП у Волинській області.

Як повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в області Сергій Козак з 15 липня поліцейські нестимуть службу в посиленому режимі. Він запевнив, що правоохоронці й надалі реагуватимуть на всі повідомлення про порушення виборчого законодавства оперативно та неупереджено.

“Ситуація в області контрольована. Резонансних порушень законності під час виборчого процесу не має. Сподіваюся, що їх і не буде”, — зазначив Сергій Козак.

Координатор спостереження за виборами громадянської мережі “ОПОРА” в області Катерина Шарпата повідомила про те, що спосетрігачі виявили порушення виборчого законодавства.

“Масових порушень, які можуть суттєво вплинути на виборчий процес не зафіксовано. Переважна більшість із них стосується порядку фінансування передвиборної агітації кандидатів у народні депутати, або недотримання вимог правил благоустрою населених пунктів, зокрема, поширення друкованої агітаційної продукції та розміщення її в місцях, заборонених законодавством”, — зазначила Катерина Шарпата.

За словами начальника управління превентивної діяльності поліції Волині Володимира Солоненка, органи поліції області з початку виборчого процесу зареєстрували 53 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства.

“Проводиться ретельна перевірка. Зокрема, поліцейськими за фактами порушень виборчого законодавства вже складено 15 протоколів про скоєння адміністративних правопорушень. З них – 13 стосуються виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск”, — повідомив Володимир Солоненко.

На брифінгу також виступив заступник начальника відділу слідчого управління ГУНП в області Іван Поторась. Він докладно роз’яснив кримінальну відповідальність громадян за скоєння правопорушень, пов’язаних із виборчим законодавством.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: