21:47, 16 Серпня 2021

За другий квартал ВВП України збільшився на 5,4 %

За ІІ квартал 2021 року реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) збільшився на 5,4 % порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Як передає «Укрінформ», про повідомила Державна служба статистики.

«Реальний ВВП у II кварталі 2021 року зменшився порівняно з попереднім кварталом на 0,8 % (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно з II кварталом 2020 року – збільшився на 5,4 %», – йдеться у повідомлені.

ВВП України за І квартал 2021 року зменшився на 2,0 % порівняно із І кварталом 2020 року.

За прогнозами Національного банку, у 2021 році ВВП України має зрости на 3,8 %, основним драйвером чого буде підвищення внутрішнього та зовнішнього попиту.

За перше півріччя цього року ВВП України має збільшитися на 1,7 % порівняно із першою половиною минулого року. Як передає «Укрінформ», про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“За оперативною оцінкою Держстату, реальний ВВП у ІІ кварталі 2021 року збільшився на 5,4 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року після падіння на 2,2 %. За розрахунками Мінекономіки, обсяг ВВП у першому півріччі 2021 року збільшився на 1,7 % проти першої половини минулого року”, – йдеться в повідомленні.

Зі слів Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України Олексія Любченка, головними чинниками, які сприяли зростанню ВВП стали: відновлення активності практично у всіх видах економічної діяльності, активізація будівництва на тлі запуску програми іпотечного кредитування, нарощування обсягів реалізації проектів «Великого будівництва», сприятлива кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках.

«Спостерігаємо відновлення у виробничій сфері, зростання демонструють всі види економічної діяльності, окрім сільського господарства. Ці фактори дозволять компенсувати поточне відставання в економічному розвитку та утримувати до кінця року позитивний тренд. Наша мета – зростання ВВП на 4 %», – підкреслив Любченко.

Він також зазначив, що уряд запровадив безпрецедентні заходи для підтримки бізнесу у період часів турбулентності, що виникли через пандемію.

«Програма доступних кредитів 5-7-9 %, державна програма з підтримки бізнесу під час карантину, запровадження мораторію на перевірки та багато іншого. Держава мобілізувала всі доступні заходи, щоб зберегти роботу десятків тисяч українських компаній та сотні тисяч робочих місць. І вже отримали результати – стабільне зростання фактичного ВВП», – наголосив Любченко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: