13:34, 18 Жовтня 2021

За добу на Волині ліквідували три пожежі у житловому секторі

17 жовтня рятувальники ліквідували три пожежі, які трапилися на території Турійської, Горохівської та Заболотівської сільських громад у Ковельському та Луцькому районах.

Про це повідомляють на веб-сайті ГУ ДСНС України у Волинській області.

Так, о 12:02 через коротке замикання електромережі зайнявся житловий будинок у селі Липа Ковельського району. О 12:33 вогонь локалізували працівники 17-ї ДПРЧ ГУДСНС України у Волинській області, яким допомагали працівники місцевої пожежної охорони двох сіл – Осьмиговичі та Маковичі, а о 12:36  пожежу остаточно ліквідували. Вогонь знищив 60 м ² стелі, меблі, пошкодив – 50 м2 стелі, 12 м² стін, 4 вікна та речі домашнього вжитку.

З такої ж причини обідньої пори вогнем зайнявся дерев’яний житловий будинок у селі Тур, що на території Заболотівської сільської громади.  Працівники 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУДСНС України у Волинській області та  місцевої пожежної охорони села Тур та селища Заболоття оперативно прибули на виклик та о 15:50 локалізували пожежу, а о 16:04 остаточно її ліквідували. Вогонь знищив 82 м2 покрівлі, 36 м2 стін, електропобутову техніку, пошкодив 60 м2 перекриття, 100 м2 стін, меблі та речі домашнього вжитку.

Ще одну пожежу, яка виникла у цегляному житловому будинку в селі Звиняче, що на території Горохівської міської громади, вдалося оперативно ліквідувати горохівським рятувальникам, яким допомагали працівники місцевої пожежної охорони селища Мар’янівка. Вже о 12:47 рятувальники її локалізували, а о 12:55 остаточно ліквідували. Вогонь знищив лише 22 кв. метрів накриття. Ймовірною причиною виникнення пожежі став недолік конструкцій, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

В опалювальний період люди починають інтенсивніше обігрівати житлові будинки та господарські приміщення, не дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки. Переважна кількість пожеж виникає по причині порушення правил пожежної безпеки при використанні та монтажу пічного опалення. Найгірше те, що в цих пожежах гинуть люди.

В зв’язку з цим рятувальники  вкотре нагадують про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки!

«Шановні громадяни!

Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте! Будьте обережні при палінні та використанні відкритого вогню на горищі, в підвалах, господарських будівлях та інших підсобних приміщеннях!

У разі користування пічним опаленням:

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

– залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

– використовувати для розпалу дрова, довжина яких перевищує розміри паливника;

– палити піч із відкритими дверцятами топки;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Запам’ятайте! Потрібно постійно піклуватися про належний стан протипожежного захисту своїх помешкань та вміти кожному перегороджувати шлях полум’ю.

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101», – зазначають рятувальники.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: