22:15, 13 Жовтня 2021

За 100 днів ринку землі на Волині продали понад 1,2 тисячі ділянок

З 1 липня цього року в Україні діє ринок землі, який дав старт новому етапу земельних відносин. Усі, чиє життя і праця пов’язані з землею, отримали нові можливості для розвитку. Громадяни отримали реальне право розпоряджатися своєю землею та вільно реалізовувати конституційне право.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Сьогодні, 13 жовтня під час онлайн-брифінгу Волинської ОДА начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко спільно із головою відділення нотаріальної палати у Волинській області Надією Кузьміч підбили перші підсумки ринку землі на Волині.

За словами Юрія Горбенка «перші кроки» ринку землі на Волині проходять спокійно, виважено та без штучного ажіотажу. 240 тисяч волинян уже можуть скористатися можливістю продажу своїх земельних паїв.

«Середня вартість 1 га для продажу землі в нашій області становить 27 тисяч гривень. За  перші 100 днів земельної реформи середня ціна збільшилась від 5 до 10 %, – розповів головний аграрій області. – Як ми бачимо, у Польщі в рік відкриття земельного ринку ціна за 1 га землі дорівнювала з 1,5 тисячі доларів. Сьогодні ж вартість становить 11 тисяч євро. Це свідчить про те, що власники земель самі вирішують коли, для чого і кому продавати свою землю. Відтак, якщо наразі ціна за землю в Україні становить близько 1 тисячі доларів за гектар, то можна сподіватися на зростання ціни й надалі. Відтак, населення повинно підходити виважено до того як розпоряджатися своєю землею».

Окрім цього, Юрій Горбенко повідомив, що за перші 100 днів ринку землі у нашій області зареєстрували понад 1 200 речових правочинів: «За період із 1 липня по 9 жовтня в області відчужено 1211 земельних ділянок загальною площею 1731,8 га. Середня вартість з 1 гектар відчужених земель становить 26,9 тисячі гривень».

Завдяки ринку землі з’явилася певна конкретизація щодо управління землею. Майже 100 тисяч гектарів земель передано територіальним громадам, які мають повну автономію щодо управління наявними земельними ресурсами. Наразі громади працюють над цифровізацією земель.

Свою чергою, Надія Кузьміч зазначила, що саме нотаріальним канторам випала честь першими випробувати нове земельне законодавство.

«Відтак, ми переконалися, що ринок працює стабільно. Усі учасники ринку працюють на рівних умовах, – розповіла Надія Кузьміч. – За перші 100 днів нотаріуси посвідчили 667 угод. З них у Луцькому районі – 466, Ковельському – 140, Камінь-Каширському – 8 та Володимир-Волинському – 53».

«Ринок землі запущений, але це не означає що не будуть вдосконалюватися його механізми та враховуватись проблемні моменти, які виникають в процесі купівлі-продажу землі. Усі панічні настрої, які були на початках, на сьогодні не мають ніяких підстав. Кожен, у кого є земля, може бути впевненим у завтрашньому дні, – підсумував начальник управління агропромислового розвитку. –  Масові скупки земель, якими залякували населення, виявилися просто черговими маніпуляціями».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: