14:24, 25 Жовтня 2020

З Ради відкликали постанову про скасування другого туру місцевих виборів

Народна депутатка з фракції політичної партії «Слуга народу» Тетяна Грищенко відкликала проєкт постанови щодо скасування другого туру місцевих виборів у період карантину, а підстав призупинити виборчий процес на сьогодні в Україні немає.

Як передає “Укрінформ”, про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив журналістам 25 жовтня під час брифінгу на виборчій дільниці.

«Другий тур місцевих виборів, звісно, буде. Я не є ЦВК, але на сьогодні не бачу ані підстав, ані можливостей призупинити виборчий процес. Якщо йдеться про той проєкт постанови, який був зареєстрований у Верховній Раді України, якщо я не помиляюсь, то він уже відкликаний (згідно з даними на сайті ВР, проєкт постанови відкликали 22 жовтня – ред.),» – зазначив спікер.

При цьому він уточнив, що народні депутати мають право зареєструвати будь-який проєкт постанови, але Верховна Рада при цьому не зобов’язана ухвалювати кожен із таких документів.

«Іноді це навіть не завжди відповідає здоровому глузду, і ми бачили такі приклади в історії Верховної Ради України, але спочатку ця постанова має пройти комітет, після цього вона має потрапити до залу і лише після цього буде проголосована Верховною Радою України або не проголосована і не підтримана», – пояснив Разумков.

Водночас Голова ВР висловив переконання, що другий тур місцевих виборів повинен відбутися, «тому що ми не можемо залишити громади без легітимної влади».

«Боротьба з коронавірусом, захист здоров’я наших громадян, а в деякій мірі вже можна говорити, що це і захист національної безпеки, – це спільна відповідальність і місцевої, і центральної влади. Тому важливо, щоб уся вертикаль влади працювала на єдиний результат,» – зауважив політик.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: