21:47, 29 листопада 2021

З обласного бюджету Волині профінансують облаштування ділянки українсько-білоруського кордону

З резервного фонду обласного бюджету виділять 2,5 мільйона гривень на облаштування українсько-білоруської ділянки державного кордону.

Про це стало відомо під час позачергового засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій сьогодні, 29 листопада, яке за дорученням голови  облдержадміністрації Юрія Погуляйка провів його заступник Олександр Троханенко, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, під час засідання обговорили заходи з мінімізації загроз, пов’язаних з ускладненням оперативної обстановки на українсько-білоруській ділянці державного кордону в межах Волинської області.

«Наразі ситуація на українсько-білоруській ділянці державного кордону в межах області є динамічною та характеризується спробами незаконного перетину кордону незаконними мігрантами, як вихідцями з країн Близького Сходку, так і з Білорусії та Росії, які намагаються потрапити на територію України з метою подальшого потрапляння у країни Європейського Союзу», – зазначив перший заступник начальника 6-го прикордонного Волинського загону Західного регіонального управління Держаної прикордонної служби України – начальник штабу Руслан Явтушинський.

У зв’язку з виникненням соціальної надзвичайної ситуації регіонального рівня, 6 прикордонний Волинський загін Західного регіонального управління Держприкордонслужби у листопаді цього року здійснив низку заходів з облаштування державного кордону на території області, зокрема, встановлює загороджувальний паркан з використанням армованої сітки та колючої стрічки єгози.

За словами Руслана Явтушинського, наразі прикордонний загін отримав 450 бухт єгози, яку спільними зусиллями придбали райдержадміністрації і територіальні громади області, 500 бухт придбали коштом Держприкордонслужби, ще 92 бухти закупили за кошти субвенції з державного бюджету.

Однак, за словами прикордонників, цього недостатньо для належного облаштування українсько-білоруської ділянки державного кордону, довжина якої в межах Волинської області становить 214 кілометрів.

Відтак, з метою ліквідації загроз надзвичайної ситуації та недопущення поширення її територією області, на засіданні Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету кошти для облаштування державного кордону в межах Волині.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко висловив слова вдячності усім, хто причетний до облаштування державного кордону на Волині, та зауважив, що у таких ситуаціях надзвичайно важливо діяти консолідовано та виважено.

Варто зазначити, що за результатами засідання ТЕБ та НС оперативно підготували розпорядження голови облдержадміністрації, відповідно до якого на ці цілі з резервного фонду обласного бюджету виділять 2,5 млн грн. За ці кошти вдасться закупити понад 1200 бухт колючої стрічки єгози.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: