14:30, 08 Січня 2021
З чого складається сучасний пошук роботи*
Роботу краще шукати в Інтернеті. У наш час люди, які шукають роботу, дедалі рідше купляють газети з рекламою та переглядають їх сторінка за сторінкою. Також мало хто вирішує особисто надсилати резюме в компанії, що працюють в галузі, яка їх цікавить. Нині більшість, в основному, шукає оголошення про роботу в Інтернеті, адже там можна знайти безліч сторінок з вакансіями, встановлювати фільтри, сповіщення.
Наприклад, на веб-сайті https://lviv.grc.ua/, де можна знайти роботу у Львові та інших містах України, співробітників шукають біля 85 тис. компаній, і представлено понад 10 тис. різноманітних вакансій, серед яких:
– аналітик 1С;
– директор відділення банку;
– заступник керуючого магазином;
– експерт з ЗЕД;
– касир;
– оператор;
– програміст;
– менеджер;
– секретар та багато інших.
Пошук має бути усвідомленим
Пошук роботи — це стрес для багатьох. Навіть якщо ви знаєте, що маєте відповідні знання та великий досвід, все одно можете відчувати страх, що не вдасться знайти омріяну роботу. Часто, перебуваючи в стані нервозності, особа, яка шукає роботу починає діяти наосліп: відповідає на оголошення роботи, яка її не цікавить, або навпаки — відкидає реальні пропозиції. Розчарування зростає, а при пошуках роботи дуже важливо зберігати спокій.
Вивчайте аналітику
Починати краще з аналітичних статей про ринок праці в тій галузі, яка вас найбільше цікавить. Щоб мати більш широкий погляд на ринок, звичайно, не потрібно вивчати абсолютно всі статті, але також не варто вірити лише одній.
Такі матеріали можуть дуже допомогти — завдяки їм можна дізнатися, чого зараз очікують роботодавці, які вимоги вони висувають, що змінилося, чи варто пройти додаткове навчання, підвищити свою кваліфікацію.
Використовуйте фільтри
Перед початком пошуку вакансій потрібно поміркувати над тим, що вас насправді цікавить, де ви хочете працювати і що робити. Також обов’язково використовуйте фільтри, особливо якщо вирішили отримувати сповіщення електронною поштою.
Звичайно, не завжди можна розраховувати на потенційних роботодавців — вони також іноді розміщують оголошення не в тому місці, через що обмеження, які пропонує фільтр можуть виявитися невиправданими. Тому завжди потрібно відстежувати зміни у своїй професійній галузі.
Віртуальне резюме
Якщо ви шукаєте роботу, однозначно варто розмістити на grc.ua своє віртуальне резюме. Туди ви можете включити всю важливу інформацію, докладно описати свої кар’єрні сходинки, навчання, навички, інтереси тощо. Часто трапляється так, що рекрутери самі шукають нових працівників і може виявитися, що вони зв’яжуться з вами, а не навпаки.
Залишити відповідь