13:09, 07 Серпня 2021

Юрко Журавель на «Бандерштаті»: чому українських героїв варто зображувати сповненими драйвом та сексом

За вуха притягувати дітей і дорослих до історії України: музикант, лідер та вокаліст гурту «От Вінта!», художник, аніматор, громадський діяч, актор і сценарист Юрко Журавель розповів бандерштатівцям про проект «Знай наших».

Гутірка із Юрком Журавлем відбулася у межах фестивалю «Бандерштат» 7 серпня.

На запитання про те, як вилікувати підлітків та дітей від любові до російської музики, він відповів, що займається цим питанням широко. Окремі написання музики та текстів, він пише історичні книжки.

«Відкриваючи підручники та історичні брошури, мене стало коробити від ілюстрацій та фото, наприклад, Шухевича з простріленою головою і багатьох інших. Мені захотілося знайти зображення цих особистостей, сповнених життям, драйвом, сексом», – розповів він.

Під час гутірки він розповів про календар «Знай наших», який вперше опублікували у 2017 році і який нині є у кожній казармі та кожному окопі на фронті,книгу «Битви за рідну землю», де зібрані переможні битви за нашу землю від Святослава Хороброго до Донецького аеропорту, переважно з москалями, та книгу і мобільний додаток «Знай наших». Книга «Знай наших» містить короткі цікаві історії про українських героїв та їхні портрети.

Розповідаючи про Миколу Гоголя, Юрко Журавель пояснив таємницю назви книги «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Поблизу Диканьки за часів Гоголя був величезний замок Кочубея, де місцева «еліта» влаштовувала гучні оргії. Тож читачі, купуючи перший наклад книги, думали, що там будуть описані порнографічні подробиці цих подій. Втім, прочитавши книгу, наступний її наклад розкуповували вже як геніальний твір.

«Я за вуха притягую дітей та дорослих до історії України. Щодня ми знаходимо нові історичні факти і охрєнєваємо від того, наскільки вона крута. Якщо її класно і драйвово викладати, вона захоплює дітей. Діти виростуть і розкажуть світу про українців на стільки ж захопливо, як Клінт Іствуд про ковбоїв чи Дюма про мушкетерів», – зазначив він.

Він переконаний: якщо вся наша культура від дитячих казочок до дорослого порно буде українською, ми відбудемося  як держава.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: