16:57, 21 Грудня 2021

Єврокомісія обмежила термін дії цифрових COVID-сертифікатів

Європейська комісія ухвалила рішення обмежити термін дії цифрових COVID-сертифікатів 9 місяцями від дня завершення первинного курсу вакцинації авторизованими в ЄС препаратами.

Про це заявив речник Єврокомісії Кристіан Віганд на брифінгу у Брюсселі, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Європейська комісія сьогодні ухвалила правила щодо цифрових COVID-сертифікатів, що встановлюють їх чинність на період 9 місяців, якщо точніше – 270 днів, з метою забезпечення свободи подорожей у межах ЄС. Визначений та єдиний період чинності сертифікатів вакцинації гарантує кращу координацію із забезпечення свободи руху,… що важливо для нормального функціонування спільного ринку»,  – наголосив речник ЄК.

За його словами, Єврокомісія також запровадила нові правила для кодування сертифікатів вакцинації. Це має забезпечити відмінність сертифікатів, що видавалися після первинного курсу вакцинації, і документів, що засвідчують отримання додаткової, “бустерної” дози вакцини.

Нові правила почнуть діяти з 1 лютого 2022 року. На практиці це означає, що системи електронного розпізнавання позначатимуть як «прострочені» сертифікати, що засвідчують завершення первинного курсу вакцинації більше ніж за 9 місяців до дати поїздки. Країнам-членам рекомендували вжити всіх необхідних заходів для проведення бустерної вакцинації.

На сьогодні в країнах ЄС видали 807 мільйонів цифрових COVID-сертифікатів. До цієї системи, що засвідчує факт вакцинації або набутого імунітету після одужання, або результати тесту на коронавірус, наразі приєдналися 60 країн, включаючи Україну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: