08:43, 26 листопада 2020

ЄС виділяє 9,6 мільйона євро на цифрову трансформацію України

В Україні розпочалась реалізація проєкту EU4DigitalUA, що фінансується Євросоюзом, в рамках якого на цифрову трансформацію держави виділять 9,6 мільйона євро.

Як повідомили “Європейській правді” у естонській Академії електронного управління, яка реалізує проєкт спільно з іспанським Міжнародним та Іберо-американським фондом державного управління, установче засідання “EU4DigitalUA” відбулося 25 листопада в режимі онлайн.

Цей проєкт із фінансовим внеском ЄС у розмірі 9,6 мільйона євро є частиною ширшої програми підтримки української цифрової трансформації та гармонізації з Єдиним цифровим ринком ЄС із загальним бюджетом 25 мільйонів євро.

Проєкт спрямований на зміцнення спроможності української держави до надання публічних послуг онлайн, зміцнення кібербезпеки та безпеки персональних даних. Він триватиме до березня 2024 року.

Україна досягла “вражаючих успіхів у цифровій трансформації”, відзначив з нагоди початку роботи проєкту посол ЄС Матті Маасікас.

“Євросоюз  підтримує подальший розвиток цифрових технологій в Україні з метою підвищення конкурентоздатності країни і сприяння подальшому наближенню її до Єдиного цифрового ринку ЄС”, — підкреслив дипломат.

Україні планують передати передовий досвід, отриманий при розбудові “цифрового уряду” Естонії:

“Ми застосовуємо передовий досвід, отриманий при розбудові “цифрового уряду” Естонії, щоб допомогти уряду України у подальших кроках до створення більш прозорого і ефективного суспільства”, — наголосив  виконавчий директор Академії електронного управління.

Додамо, іншим великим цифровим проєктом Євросоюзу та низки його держав-членів є “EGOV4Ukraine” з бюджетом в понад 9 мільйонів євро. Проєкт, який розпочався 2016 року і завершиться у червні 2021-го.

Під час його реалізації створили систему обміну даними “Трембіта”, яка забезпечує взаємодію між електронними реєстрами органів виконавчої влади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: