08:44, 13 Квітня 2021

ЄС та G7 закликали Росію зупинити військову провокацію на кордонах з Україною

Високий представник ЄС та міністри закордонних справ «Великої сімки» – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених штатів Америки, – закликали Росію зупинити масштабне переміщення військ на кордони з Україною, зупинити військову провокацію та вжити негайні заходи для деескалації напруги.

Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться у заяві Від імені міністрів закордонних справ G7 та Високого представника ЄС, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Ми… глибоко занепокоєні триваючим великим військовим нарощуванням російських збройних сил на кордонах України та у незаконного анексованому Криму. Ці широкомасштабні пересування військ, без належного попередження, є погрозливою та дестабілізуючою діяльністю. Ми закликаємо Росію зупинити її провокації та негайно здійснити деескалацію напруги, у відповідності із власними міжнародними зобов’язаннями», – йдеться у документі.

Зокрема, дипломати провідних країн світу закликали Росію дотримуватися принципів ОБСЄ та зобов’язань, які вона взяла на себе у забезпеченні прозорості військових пересувань та у відповідності із Главою ІІІ Віденського Документу.

«Нагадуючи нашу минулу заяву від 18 березня, ми підтверджуємо нашу непорушну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми підтримуємо стриману позицію України», – наголошується у спільній заяві.

Високий Представник ЄС та дипломати «Великої сімки» підкреслили потужну підтримку зусиллям Франції й Німеччини в рамках Нормандського процесу у забезпеченні повної імплементації мінських домовленостей, які є єдиним шляхом вперед для тривалого політичного рішення конфлікту.

«Ми закликаємо всі сторони конструктивно працювати в рамках Тристоронньої контактної групи над пропозиціями ОБСЄ з підтвердження та зміцнення режиму припинення вогню», – йдеться у документі.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді заявив, що уздовж державного кордону України, а також на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим перебувають 28 батальйонних тактичних груп РФ, що становить потенційну загрозу для національної безпеки України.

Росія продовжує нагромаджувати ударні військові підрозділи поблизу кордонів України, при цьому в російських ЗМІ розгорнута інформаційна компанія брехні та провокацій із дискредитації України та виправдання військового втручання Росії під приводом «захисту російськомовного населення».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: