21:02, 12 Лютого 2022

ЄС не закриває свої дипломатичні представництва в Києві

Євросоюз не закриває свої дипломатичні представництва в Києві, які будуть продовжувати надавати допомогу європейським громадянам та взаємодіяти з органами влади України.

Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться у заяві високого представника ЄС від імені всіх 27 країн-членів Євросоюзу, що оприлюднена сьогодні на сайті Європейської ради.

«ЄС та його країни-члени координують дії з огляду на поточні загрози Україні. Наші дипломатичні місії не закриваються. Вони залишаються у Києві та продовжують діяльність для підтримки громадян ЄС та координації з владою України. Штатна присутність та поради щодо подорожей для громадян ЄС уточняються, якщо необхідно, враховуючи обставини з безпеки», – йдеться у декларації високого представника ЄС.

«Ми підтверджуємо нашу підтримку територіальній цілісності та суверенітету України, та дипломатичним зусиллям для деескалації напруги. Ми нагадуємо, що будь-яка подальша військова агресія проти України матиме масивні наслідки та високу ціну у відповідь»,  – додав Жозеп Боррель у заяві від імені Євросоюзу.

Напередодні США, Велика Британія, Австралія та низка європейських країн оголосили про виведення частини дипломатичного персоналу з Києва та надали поради своїм громадянам полишити територію України та утриматися від поїздок до країни, якщо не пов’язано із гострою необхідністю, у зв’язку із непередбачуваною ситуацією з безпеки внаслідок концентрації російських військ вздовж кордонів України.

Вчора представники Євросоюзу оголосили, що його інституції в Україні продовжують працювати «в нормальному режимі», як це було до безпекової кризи, що спровокована Російською Федерацією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: