19:15, 17 Травня 2022

Як вибрати засоби по догляду за волоссям*

Зазвичай ми не дуже довго думаємо, обираючи шампунь чи бальзам-ополіскувач для повсякденного догляду за волоссям. На упаковці точно зазначається призначення засобу. Він розрахований на сухе, нормальне або жирне, натуральне чи пофарбоване, здорове, пошкоджене волосся. Якщо знати свій тип, наче не має виникати складнощів із вибором. Але на практиці часто трапляється, що гарно розрекламований та наче ефективний засіб викидають у смітник вже після першого використання.

Не варто чекати, що шампунь або бальзам, які рекламують популярні блогери або друзі, однозначно підійде вам. Кожен має власні особливості та проблеми, з якими необхідно боротися. Проблеми з волоссям бувають різними. У одних вони дуже пушаться, плутаються, важко розчісуються після миття. У других часто з’являється лупа, або прядки занадто жирні чи сухі.

Як правильно вибрати свій засіб

Не секрет, що доведеться спробувати декілька різних варіантів, перш ніж вдасться знайти той, який підійде найбільше. Догляд за волоссям вимагає відповідального ставлення Якщо не приділяти йому достатньо уваги, волосся швидко стане сухим та тьмяним, почне випадати. Навіть найдорожчі та найкращі засоби можуть виявитись шкідливими, якщо обирати їх навмання.

Перш ніж купити шампунь або бальзам, слід враховувати декілька факторів. У кожної людини вони індивідуальні:

тип волосся. Бувають засоби для нормального, але тих, хто має саме таку шевелюру, небагато. Більшості потрібно боротися із зайвою сухістю або жирністю, чи відновлювати пошкоджені після фарбування, хімічних процедур локони;

структура й товщина волосся. Воно буває густим чи тонким, прямим або кучерявим. Є окремі засоби для кожного різновиду, створені з акцентом на проблеми, властиві усім цим типам;

застосування тонувального шампуню або фарби. Для фарбованого волосся роблять окремі шампуні. Окрім загального ефекту, вони спрямовані також на довге збереження кольору та більш повільне вимивання фарби;

частоту використання додаткових засобів, наприклад, для укладки. Потрібно враховувати і те, чи має власниця шевелюри голову шампунями, у складі яких є силікон;

стан шкіри голови. Саме вона є причиною деяких проблем, наприклад, поширення лупи. Шкіра голови буває сухою, жирною, подразненою, дуже пересушеною.

Не варто плутати шампуні, призначені для жирного або сухого волосся. Перші відрізняються підвищеною кислотністю, адже тільки так вони зможуть нейтралізувати дуже велику кількість шкірного сала, не пересушуючи покрови. Засоби для сухого волосся не впораються із проблемою дуже інтенсивного утворення сала. Якщо користуватись ними для жирної шевелюри, бруд буде лише накопичуватися, і зрештою, сприятиме неестетичному ефекту, коли прядки просто висять, наче бурульки.

Особливо варто сказати про пошкоджене волосся. Таким вважається те, що є тьмяним по усій довжині, виглядає плутаним та зім’ятим. В цьому випадку потрібно купувати засоби, на який є позначка «відновлювальні».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: