11:53, 25 Травня 2023

Як вибрати якісну гречану крупу онлайн*

Стратегічний запас будь-якої української родини не обходиться без гречки. Ситна каша підходить для дитячого та дієтичного харчування, смачна з молоком та м’ясом, відрізняється особливим ароматом та довгим горіховим посмаком. В онлайн-каталозі Novus представлена різна гречана крупа. Купити можна ядрицю, швидкого приготування, світлу й темну. Як розібратися покупцю?

Ядриця та колоте зерно

Українські виробники пропонують два види круп після очищення: цілісне зерно та розколоте окремі шматочки. Варто звернути увагу на сорт крупи, він залежить від кількості домішок, відсотку неочищеного зерна, кольору, запаху, ступеня розварюваності ядра.

Вищого сорту згідно з ДСТУ 4525:2006 в Україні немає, є три класи. Чим відрізняється перший клас ядриці від третього:

– перший – від 98 % очищеної крупи без домішок;

– другий – від 97,5 %;

– третій – від 97 %.

Колоте зерно за харчовою ціною не поступається цільному. Швидкість варіння: ядриці – до 25 хв, колотої гречки – до 15 хв.

Пропарена гречка

Пропарюють крупу задля підвищення її харчової та товарної цінності. Під час термічної обробки парою під тиском 0.25-0,3 МПа з подальшим сушінням гинуть хвороботворні бактерії та личинки; крупа зберігається довше.

Цінні речовини переміщуються із зовнішньої частини ядра в центр, під час варіння втрата незамінних вітамінів та мікроелементів у пропареної гречки набагато нижча. Час варіння скорочується; після пропарювання крупа набуває характерного темного відтінку, приємного смаку й аромату.

Зелена гречка

Це сира крупа без теплової обробки. За харчовою цінністю зелена крупа поступається пропареній. Під час варіння сире зерно швидко розварюється, має специфічний присмак землі. Вегани зелену крупу пророщують – це унікальне джерело вітамінів P, В, С, лізину, калію, магнію та заліза. Такий склад цілюще впливає на роботу кровоносної та серцево-судинної систем.

Гречані пластівці

Пластівці – продукт сучасних технологій, отриманий у процесі екструдування крупи. Відбувається барометрична обробка при температурі від 150°C й тиску до 50 МПа. В результаті виходить низькокалорійний продукт із повноцінним складом мікроелементів. Швидкість приготування – до 3-5 хвилин. Пластівці не варять, просто заливають окропом або гарячим молоком. З якісної сировини при правильному дотриманні технології виходить продукт із чудовим смаком.

Перед покупкою гречаної крупи у каталозі Novus.online порівняйте вагу, розрахуйте ціну за 100 г продукту, зверніть увагу на сорт та тип обробки. Зберігається ядриця до 20 місяців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: