19:00, 15 Липня 2019

Як впливають сезони на ринок нерухомості

У продажі нерухомості багато хто сподівається на сезон (очікуючи на нерест покупців, напевне). «Правда така: у кожного об’єкта є свій персональний «сезон» — максимум два місяці від початку активного продажу» – вважає менеджер з продажу житлової нерухомості компанії «Атланта Нерухомість» Дмитро Хоміч. За цей час відбудуться стадії від «опа, щось новеньке» до «бляха-муха, ще й досі висить в продажі».

Ліквідну квартиру (з балконом, середній поверх, нормальний район і хороший стан) за правильну ціну хочуть купити завжди. На «особливу» ж квартиру покупця можна шукати від двох днів до п’яти років. Не слухайте і не чекайте заповітного місяці на календарі, коли зірки зійдуться – беріть і запускайте об’єкт в продаж, або, що більш результативно – звертайтесь до фахівця-ріелтора.

У той же час, дійсно є певні точки активізації попиту на ринку нерухомості:

«Під Новий рік» – в кінці листопада-початку грудня на ринок виходять люди, яким принципово вирішити питання до кінця року. Дивляться швидко, гроші «живі», мета зрозуміла. Не ображайте їх, скиньте 1-2 тисячі і обидвом буде за що випити під бій курантів.

«Проліски» – кінець лютого-початок березня на ринок виходять цільові покупці заміської нерухомості. Можуть шукати будинок не перший рік, але вони всеодно «реальні» покупці. Інколи є сенс прибрати з реклами будинок на зиму, і заново виставити його навесні, щоб він не був «застояним» на фоні інших пропозицій.

«Відпускники» – всупереч розхожій думці, влітку люди не тільки відпочивають, але й досить  активно дивляться нерухомість (допоки робота не відволікає). Дивляться, правда, багато, вибирають – ще довше, але врешті-решт – купують.

«Вступна кампанія» – у липні-серпні до «відпускників» приєднуються щасливі батьки абітурієнтів. Однушки-двушки «в топі» як в оренду, так і на продаж. Гаманці абсолютно різні, але продавцям сучасних студій в новобудовах в цей період особливо має щастити.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: