11:26, 27 Липня 2022

Шість ефективних способів подолати стрес*

У сучасному шаленому світі слова «стрес» та «життя» стали майже синонімами. Щодня люди намагаються переробити купу справ, вирішити масу питань, а ще хвилюються за дітей і все це в поєднанні з життєвими труднощами та новими викликами, які породжують нові причини для занепокоєння. Повністю позбутися стресу неможливо, проте, можна повернути його на свою користь.

Стрес – це не норма

Сучасне суспільство звикло ставитися до стресу як до чогось неминучого і навіть необхідного. Здається, він тримає людей у тонусі постійно, змушує їх розвиватися та йти вперед. Наприклад, якщо геймер програв частину свого капіталу у азартних іграх він пережив стрес. Разом з цим отриманий викид адреналіну змушує його рухатись далі, реєструватись на нових сайтах, отримувати бездеп за реєстрацію та продовжувати грати на гроші аж поки фортуна не посміхнеться йому.

Ось лише постійно активований механізм стресу – це порушення балансу в організмі. Дослідження однозначно показують, що хронічний стрес погіршує здоров’я та перешкоджає успішній діяльності у будь-якій сфері. Постійний стрес є підґрунтям для розвитку фізичних та психічних захворювань. Ось ознаки того, що адаптаційні ресурси організму закінчуються:

– людина постійно почувається втомленою;

– часто хворіє;

– має поганий настрій;

– їй складно сконцентруватися;

– її не полишає відчуття тривоги;

– порушення сну тощо.

Щоб стрес не так згубно впливав на людський організм необхідно навчитися сприймати ситуацію по-іншому. Завдяки цьому стресові ситуації не лише не будуть шкодити людині, але й почнуть приносити їй користь.

Як змінити своє ставлення до стресу?

Ефективно використовувати стрес на благо допоможе самодисципліна та самоконтроль. Крім цього, досить ефективними є такі поради:

1. Вчіться аналізувати. Визначивши причину занепокоєння, необхідно проаналізувати ситуацію та зрозуміти чи настільки вона погана, як здалося на перший погляд.

2. Планування. У стресовій ситуації важливо розставити пріоритети. Спроби встигнути все і відразу збільшать напругу. Правильно планувати свій день – значить не лише встигати робити всі справи, а й виділяти час на відпочинок та спілкування з рідними та друзями. Людина, яка грамотно розпоряджається своїм часом, психологічно легше переносить стресові ситуації.

3. Дотримуйтесь встановленого режиму. Часто під час сильного стресу люди починають менше спати, пропускають їжу і зовсім забувають про спорт. Робити це категорично заборонено.

4. Навчіться відволікатися на щось приємне, поговоріть із близькими, займіться улюбленою справою.

Отримувати користь із стресових ситуацій можна, якщо навчитися контролювати негативні емоції та занепокоєння.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: