18:14, 28 листопада 2022

Як стати тестувальником?*

Згадка про роботу в престижній сфері інформаційних технологій у багатьох незмінно асоціюється з тривалим навчанням, роками занурення у світ найскладніших формул, комп’ютерних кодів та абстрактної теорії, яку доведеться засвоїти. Тим часом, існує і простіший і короткий шлях у світ IT – це курси тестувальників з працевлаштуванням у Києві, на які ви можете вступити, перейшовши на сторінку https://itea.ua/ua/courses-itea/qa-roadmap/. Експерти переконані, що саме такий досвід роботи допоможе вам стати чудовим фахівцем та зробити блискучу кар’єру.

Чим займається тестувальник?

Перш ніж додаток, сайт, комп’ютерна гра або будь-який продукт програмного забезпечення стане доступним користувачеві його тестують, щоб знайти баги – помилки, що перешкоджають його адекватній роботі. Саме для виконання цієї кропіткої, але цікавої роботи, і потрібен тестувальник – людина, яка володіє навичками та підходами тестування всіх нових версій програмного продукту.

Таким чином, фахівець виконує тестування відповідно до спеціально створених сценаріїв, а також аналізує та виявляє, де саме можуть критися місця допущених помилок. Для цього йому доводиться поставити себе на місце користувача – проходити різні рівні гри або використати можливості нового сайту, щоб виявити баги та похибки у роботі.

Що потрібно?

Для того, щоб успішно справлятися з поставленим завданням майбутнього тестувальника навчають:

ефективного пошуку помилок та написання звітів;

створення тест-кейсів та правильного формування наборів таких кейсів;

використання мови Java при автоматичному тестингу;

написання не складних API-тестів;

налаштування власних фреймворків, що дозволяють здійснювати автоматичне тестування.

Кар’єра тестувальника складається з кількох ступенів та стартує з позиції Junior. Відмінна риса цього етапу – виконання найпростіших завдань, які необхідні для напрацювання досвіду. Однак, опинившись у компанії, тестувальник має можливість досягти рівня Middle QA, що означає різноманітніший досвід, а значить швидше і якісніше вирішення поставлених завдань. Як правило, на досягнення цього рівня в кар’єрній ієрархії, йде від півроку до півтора року, за умови ініціативи та активної участі у проектах компанії. Придбання великих знань та досвіду відкриває перед вами неймовірні перспективи для вирішення складних, цікавих, аналітичних та креативних завдань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: