16:38, 16 Січня 2022

Як шахраї отримують кредити за допомогою скріншоту

З’явилася нова схема отримання кредиту. Шахраї реєструють номер телефону на різних сайтах та крадуть код доступу за допомогою скріншоту.

«Паспорт та код – кредитуйся, народ!» Сьогодні кредит отримати простіше, ніж склянку води випити. Завдяки сучасним технологіям це можна зробити навіть з дому не виходячи. На жаль, це відкриває доступ шахраям до нових схем.

Бомбардування sms та скріншот

Розповіді про те, як чесні громадяни раптом стали боржниками різних кредитних установ, поширюються щоденно. Усі схеми обману засновані на тому, щоб вкрасти скани документів сторонньої людини та видати себе за неї. Для цього шахраї використовують різні методи.

Нова схема ошукування громадян полягає в тому, що телефон жертви реєструють на багатьох ресурсах. Звичайно, людина отримує багато sms з різними кодами доступу, яких вона не очікує. Шахрай телефонує, каже, що він співробітник служби безпеки. та пропонує «розібратися». Для цього йому начебто потрібен скрін екрану з повідомленням, в якому є код.

Люди вже знають, що код з sms передавати не можна нікому, а ось пересилка скрінів вважається справою цілком безпечною та звичною. Так шахраї отримують код для авторизації у МФО. Копії паспорту або ID-картки вони вже отримали з якоїсь бази даних чи навіть з відкритих джерел. Через хвилину жертва стає боржником кредитної установи, а шахраї починають витрачати вкрадені гроші.

Як захиститися від шахрайства

По-перше, звичайно, не надсилати свої коди або скріни з кодами нікому. По-друге, подбати про безпеку своїх даних:

– звертатися до перевірених кредитних установ;

– не передавати стороннім особам своє фото з паспортом у руках;

– отримавши повідомлення від “служби безпеки” самостійно подзвонити у банк (телефон є на звороті банківської картки).

У сучасному світі прожити без кредитів складно, тож не варто взагалі відмовлятися від услуг банків та МФО. Надійний рейтинг та відгуки допоможуть знайти безпечну установу, яка дбає про безпеку користувачів. Наприклад, на ресурсі https://meta.ua/mfo/ccloan/ є інформація на МФО “Сслоан”: особливості роботи, відсотки, які потрібні документи, що кажуть люди і т. ін. Таким чином можна перевірити різні кредитні установи. Якщо ж уникнути шахрайства не вдалося, доведеться звернутися до поліції та у суд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: