19:47, 19 Червня 2019

Як продати незавершене будівництво

Якщо людина не будує будинок «з нуля», а розглядає незавершене будівництво, значить, вона, скоріше за все, не є великим фахівцем у будівництві і (або) не бажає взагалі в цьому розумітися – вважає менеджер з продажу житлової нерухомості компанії «Атланта нерухомість» Дмитро Хоміч.

Це основна концепція. Людина повинна розуміти, як Ваш будинок за підсумком стане будинком її мрії і скільки в результаті задля цього потрібно вкласти коштів. Ось кілька порад, які суттєво полегшать процес продажу недобудови.

Будівельник. Продаючи власний недобудований будинок, завжди тримайте «під рукою» свого будівельника / бригадира / прораба, щоб не було незручних пауз про «матеріал стін», «підведені комунікації» й «укладання даху». Відповідайте максимально правдиво: пам’ятайте, що покупець інколи сам не розуміється на будівництві, не означає, що у нього немає фахівців, які набагато краще орієнтуються у цих питаннях.

План / проект. Покупця, і особливо його будівельника, не влаштує візуалізація на пальцях в стилі «онде думав фонтан, а он там планував другий санвузол». Повинен бути чіткий проект з розрахунками, або, як мінімум, — план з розмірами приміщень в наочному вигляді (без ксерокопії з фотографії малюнка олівцем).

Драбина. «Прекрасний вигляд на ліс зі спальні на другому поверсі …» — якщо дружина покупця не зможе туди комфортно піднятися і побачити все на власні очі – 80 % шансів на вдалий продаж пропало. Не економте на цьому і встановіть зручну металеву драбину. Так, покупець пізніше демонтує її, але перед цим він купить будинок!

Комунікації. «Он у сусіда вода, ось через поле газ ведуть, а електрика зі стовпа на сусідній ділянці». Клас, але якщо комунікації включені в ціну будинку – вони повинні бути заведені у будинок. Якщо ситуація протилежна – промоніторте вартість підключення кожної комунікації у вашому районі – інколи ціна питання суттєво варіюється і, як результат – може впливати на ціну об’єкта.

Ділянка. Завжди чиста і завжди покошена. Заросле подвір’я = покинутий будинок. Покинутий будинок = можливість для торгу, і, що страшніше – втрачена позитивна емоція. «Мерседес» з шаром бруду і спущеним колесом означає «шикарний ексклюзив» або «заплатіть хоч щось»?

Сусіди. Ваші перші продавці (а інколи – і покупці також). Ви не жили у Вашому будинку і не знаєте, як тут реально з транспортом, магазинами і т. і. Мотивація (і не лише моральна) сусідів – замість сірої коробки без паркану буде пристойне сімейне гніздечко «з картинки». Ось і донесіть їм це, а вони зроблять решту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: