10:50, 26 Липня 2022
Як почати бізнес з Китаєм в Україні. Поради експертів та приклади*
Китай – є найбільшим постачальником товарів для великої кількості підприємців. А все тому що, Піднебесна стала сьогодні світовою фабрикою. Тут виробляють все: від автівок та техніки до м’яких іграшок та текстилю. Китайська продукція відрізняється різноманітним асортиментом, якістю, що постійно зростає, а також низькими цінами. Через це бізнес з Китаєм на перепродажі товарів є реально вигідним. Розповідаємо, як налагодити співпрацю з нуля.
А також відповімо на питання:
– як вибрати надійного постачальника
– які товари користуються популярністю в Україні
– які є плюси на мінуси різних видів доставки з Китаю
З чого почати і як запустити бізнес з Китаєм?
По-перше, потрібно розуміти, що ви будете продавати. Тобто, що потрібно везти з Піднебесної. Багато хто з підприємців одразу орієнтується на популярні товари, що вже представлені на ринку. Але це ризик. Бо чи зможете ви скласти конкуренцію гравцям та за рахунок чого?
Наступний крок – вибір бізнес-моделі. Кажуть, що побудувати бізнес з Піднебесною можна навіть без стартового капіталу. Мова про модель дропшипінг, — коли куплений товар відправляється покупцеві напряму від виробника.
Але ми говоримо про модель оптової закупівлі товару у китайського постачальника та продажу в Україні. Для цього, звичайно, потрібен стартовий капітал. Обсяг фінансів і визначить майбутню бізнес-модель.
Як знайти надійного постачальника
На цьому етапі варто визначитися, з ким ви будете працювати – з виробниками (постачальниками) або посередниками. Наша порада: працювати напряму з постачальниками. Отже, як самостійно знайти надійного партнера? Краще скористатися популярним ресурсом “Alibaba”. Це торговельний майданчик, де зібрані всі китайські постачальники. Але будьте уважні – у Китаї багато шахраїв! Щоб не потрапити на їхній гачок, зверніть увагу на такі моменти:
– коли був зареєстрований домен
– наявність адреси та контактних телефонів
– подивіться чи є китайський варіант сайту
– почитайте відгуки в інтернеті
– проаналізуйте реквізити постачальника (це має бути юридична, а не фізична особа)
На сайті “Alibaba обирайте постачальника з поміткою «золотий постачальник». Цей ранг говорить про перевіреного та відповідального продавця, а також дає можливість йому продавати товари без обмежень.
Види доставки з Китаю
Коли товар визначений, постачальника знайшли, а договір підписали, — залишається питання, як привезти вантаж з Китаю в Україну?
Українські підприємці обирають два варіанти: або доставляти літаком або морем.
Авіадоставка – найшвидший спосіб, проте найдорожчий. Він підходить для перевезення товарів першої необхідності, продуктів, комплектуючих. У всіх інших випадках китайський товар доставляють у контейнерах морем.
Морська доставка – найпопулярніший та вигідний варіант доставити будь-який товар в Україну. Для цього використовують контейнери, які завантажують на судно. Кораблі можуть перевозити, як невеликі збірні вантажі, так і великогабаритні.
Транспортування морем має недолік – час. Товар прийде не раніше, ніж через 55-60 днів. Фактор часу потрібно мати на увазі при замовленні товару з Китаю. Бо траплялися випадки, коли підприємці замовляли, наприклад, ялинкові прикраси у грудні, і – залишалися з замовленням у лютому. Але при правильному розрахунку замовлення, час грає на користь підприємця.
Вважаєте, що бізнес з Китаєм – це складно та потребує багато часу? Ні, це помилка! Бо почати працювати з Піднебесною у 2022 році реальніше, ніж кілька років тому. Радимо звернутися до професіоналів, що розуміють принципи продажів та особливості співпраці з китайськими постачальниками. Компанія M3Cargo стане вашим надійним партнером. Послуги знадобляться від народження ідеї до появи китайського товару на вашому складі.
Залишити відповідь