14:50, 27 листопада 2019

Як на Волині учні з 10-річним досвідом роботи вчилися на верстатників

26 листопада на базі «СКФ Україна» успішно захистили практику група слухачів, які навчалися за напрямом верстатник широкого профілю. 

Про це інформують на сайті Волинського обласного центру зайнятості.

Ще у березні безробітні волиняни погодилися здобути цю затребувану професію за сприяння Волинського обласного центру зайнятості. Навчання відбувалося за дуальною формою: певну частину часу студенти отримують знання в аудиторіях, а частину – на виробництві чи підприємстві. Таке партнерство закладів освіти, роботодавців та слухачів допомагає їм здобути досвід практичного застосування теоретичних знань та адаптуватися в умовах професійної діяльності. Водночас збільшення практичної складової навчання в майбутньому дозволяє здобувачам нової професії стати більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Для компанії ця група особлива, адже до цього часу на їхній базі вправлялися студенти без досвіду роботи, а цього разу – дорослі учні із досвідом роботи понад 10 років. Тож, спільно із майстром виробничого навчання Петром Савчуком за захистом робіт стежила начальник відділу профнавчання ВОЦЗ Раїса Мельник та представник Луцького міського центру зайнятості.

У розмові дізналися переваги й недоліки навчального експерименту: серед позитиву – здобуття практичних навичків на сучасному обладнанні, а з негативу – великий термін навчання. Адже серед слухачів є безробітні із великим досвідом роботи.

Аби вмотивувати готових професіоналів лишитися на підприємстві, представники керівництва визначили кращого практиканта – Андрія Василюка – і подарували йому сертифікат на 500 гривень в один із супермаркетів міста. А ще «СКФ Україна» за період практики заплатила заробітну плату слухачам.

І вже 27 листопада слухачі матимуть письмовий іспит на базі ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище». А ще за кілька днів роботодавці краю отримають висококваліфікованих верстатників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: