19:03, 06 Червня 2021

Як лучанам користуватися бойлером і не спалити квартиру

У літній період у квартирах багатоповерхівок та приватних будинках населення все частіше користуються бойлерами для підігріву води і кондиціонерами для охолодження повітря, що зумовлює зростання навантаження в електричних мережах.

Про це для інтернет-видання «Волинь Online» розповіло ПрАТ «Волиньобленерго».

Електричні мережі незалежно від їхнього власника мають таку технічну характеристику, як пропускна здатність. Як правило, електропроводка у квартирах та приватних будинках розрахована на нормальне живлення струмоприймачів потужністю до 5 кВт.

Якщо фактична потужність увімкнених струмоприймачів значно перевищує цю величину, може відбутися аварійне вимкнення такої мережі. Сила струму, що протікає через обладнання електричних мереж, при її великих значеннях має теплову дію, яка при неналежному технічному стані розподільчого обладнання може спричинити його вихід з ладу.

Аби цього уникнути, радимо:

– перевірити справність внутрішньоквартирних електричних мереж і за потреби своєчасно виконати їхній ремонт / профілактику із залученням кваліфікованого персоналу;

– переходити на двозонний облік електроенергії для вирівнювання споживання електричної енергії протягом доби. Зважте, тариф на електричну енергію, що споживається в нічний час, удвічі менший за аналогічний для денного часу.

Особливо актуальні ці поради будуть для лучан. Адже після раптового відключення в травні гарячого водопостачання в місті голови ОСББ нарікали, що не встигли підготуватися до кризової ситуації з надмірним навантаженням внутрішньобудинкових мереж. Оскільки електромережі всередині будинку є технологічними та перебувають на балансі ОСББ (або ЖКП, управлінські компанії),  витрати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж включені до структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (так звана квартплата). Тому радимо поцікавитися в свого голови, коли востаннє і в якому обсязі виконували роботи із ремонту та профілактики цих мереж. Якщо їх виконали в неповному об’ємі або неякісно, це може призвести до аварійних вимкнень у будинку або й навіть пожеж.

Звертаємося до волинян з проханням контролювати та відповідно регулювати власне споживання електроенергії, не виходячи за межі дозволеної потужності.

Консультації щодо збільшення договірної потужність для квартири чи приватного будинку можна отримати у центрах обслуговування клієнтів «Волиньобленерго» або у філії, яка вас обслуговує.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: