16:37, 27 Квітня 2020

Як лікують від COVID-19: лучанин розповів, що таке насправді коронавірус

Які насправді симптоми коронавірусу і як лікують від COVID-19 у Луцьку розповів для інтернет-видання «Волинь Online» пацієнт, у якого діагностували коронавірус, але який не надто вірить у цей діагноз. Лікували від вірусу і його батьків. Лучанин погодився надати інформацію анонімно.

Щоб не спотворити зміст, передаємо його розповідь дослівно:

«Півтора місяця тому я працював на вулиці з мінімальним контактом людей, коли тільки почалась ця тема про вірус. Я застудився, захворів. Я сам по-собі в таку пору хворобливий. Була температура, кашель. У мами такий же імунітет як і у мене, та і ж старша людина з деякими хронічними хворобами уже. То ж вона також від мене захворіла, так як проживаєм всі разом у квартирі. Я хворів близько 6-7 днів, лікуючись медом, чаями, лимонами, імбиром, травами, гірчичниками. І вилікувався за такий термін самостійно. Кашель був найдовше. Тато також захворів на 2-3 дні, мав лише одну ніч температуру і все.

Мама самостійно не змогла вилікуватись.  Вона викликала свого терапевта. І от після огляду маму госпіталізовують у Луцьку міську клінічну лікарню. Там їй діагностували коронавірус, ізолювали в окрему палату. Призначили купу препаратів, антибіотиків і щось противірусне. Цілий пакет на суму десь близько 3000 гривень.

У нас, так як ми в зоні ризику також взяли аналізи. Це мазок з горла і носа. Мама перебувала у міській лікарні близько 3-4 днів після чого її перевели в інфекційну. У мене з татом також діагностували коронавірус, хоча симптомів ніяких після того, як вилікувалися після простуди не було. А це минув місяць з того часу.

У  мами температура трималась близько 2,5 тижня. Кашель був сильний. І на 3-5 днів була з апаратом дихання. Діагностували також запалення легень після рентгену.

Нам з татом сказали нікуди з дому не виходити і все на цьому. Мені сказали зв’язатися зі своїм терапевтом. Той мені сказав, що, просто, потрібно посидіти дома 14 днів і все. Я попросив якусь довідку, щоб у мене було підтвердження, щоб повернутися в люди. Він сказав, ні достатньо просто посидіти 14 днів.

Тоді я зателефонував на гарячу лінію щодо коронавірусу. Все те саме стали казати.  Я сказав, що знаю, що потрібно зробити два негативні тести, тоді дають довідку і знімають з карантину. Вони на це відповіли, що дійсно так і має бути. Вони пояснили, що аналізи повинен взяти терапевт на цей тест.

Зателефонував я знову до терапевта, пояснив це. Він сказав, що прийде на прийом у поліклініку і набере мене. Я так і не дочекався дзвінка, знову його набрав. Той сказав чекати виклику. Після того він зателефонував до мами, аби сказати, що у неї коронавірус, хоча мама вже три тижні у лікарні із діагнозом коронавірус.  Татові другий раз вже взяли аналізи на той час, а він телефонує ще й до тата, аби повідомити, що у нього вірус. На це тато йому сказав, що «Ви не мій терапевт». До мене ж він так і не зателефонував і на дзвінки не відповідав. Я поцікавився в лікарні, чи він компетентний, мене запевнили, що так. Я розповів для завідувачки. Вона сказала, що візьме ситуацію під свій контроль. Наступного дня у мене взяли другий раз мазки. Результат – негативний, вірусу немає. Взяли ще третій раз, під час цього взяли дані паспорту і дали лист-пам’ятку, що мене ознайомили з правилами карантину і ізоляції, це після трьох тижнів ізоляції. Зараз я очікую на результат, аби мені видали довідку про одужання і зняття з карантину.

На цей час після застуди ніяких симптомів не було. У мами на сьогоднішній день температури немає. Дихає сама. Перший тест на вірус –  негативний, а у тата – ще наче щось є. Мама очікує другий негативний тест.

Я можу зробити висновок з цього всього, що насправді у нас ніякого вірусу немає, у мами запалення легень, у нас з татом була застуда, але чомусь приписали вірус, ізолювали нас від всього життя на цілий місяць. Аналізів я своїх і татових не бачив. Все через телефон… Довідку обіцяють видати після одужання.

Окрім того, до мами неодноразово телефонували з поліції, намагалися щось розпитувати, але мама не мала бажання говорити».

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: