08:44, 22 Березня 2023

Як через обірваний провід не лишитися без світла: волинянам нагадують про сезон чистки ліній електропередачі

Щоб не траплялися випадки обриву проводів від падіння гілок та дерев, навколо будь-якої лінії електропередачі встановлюють охоронну зону.

Про це повідомляють на сторінці ПрАТ «Волиньобленерго» у «Фейсбук».

Її ширина залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів: 2 м – до проводів напругою до 0,4 кВ, 10 м – до 20  кВ. І чим вища напруга лінії, тим нижчими мають бути зелені насадження під нею.

«За жодних обставин не наближайтеся до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів. Це смертельно небезпечно!

Щороку з жовтня до середини квітня триває сезон чистки ліній. Виробничі бригади «Волиньобленерго» розчищують від гілок лінії 10 кВ та вище, аби не допустити нещасних випадків та пошкоджень ліній.

Як виняток, допомагають обрізати дерева в охоронних зонах ліній 0,4 кВ поблизу будинків неповносправних, самотніх та пенсіонерів – людей, які фізично не можуть виконати ці роботи.

В усіх інших випадках власники господарюють на своїх територіях самостійно. Для того зверніться до «Волиньобленерго» із відповідною заявою (контакти тут). Працівники знеструмлять лінію, щоб ви безпечно обрізали свої дерева, гілки яких можуть під час негоди впасти на проводи і залишити без світла вас та сусідів», – йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: