11:01, 11 Березня 2020

Визначили, які дороги на Волині фінансуватимуть за рахунок субвенції з держбюджету

На будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт доріг загального користування місцевого значення цьогоріч спрямують понад 374 мільйони гривень.

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ на своєму засіданні 10 березня ознайомились із переліком об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах фінансування яких у 2020 році здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Цей документ затверджений  розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.02.202 № 85.

Заступниця керівника управління капітального будівництва, керівниця планово-виробничого відділу департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ОДА Наталія Семенова розповіла, що у 2020 році   на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт доріг загального користування місцевого значення буде спрямовано 374,064 мільйона гривень, а також  147,671 мільйона  на дороги і вулиці комунальної власності в населених пунктах. Решту планують використати на поточний середній та дрібний ремонт автомобільних доріг автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Зокрема, на поточний середній ремонт – 101,671 мільйона, а на дрібний ремонт та експлуатаційне утримання – 115 мільйонів гривень. Загалом на ремонт доріг місцевого значення у 2020-му році спрямують 738,406 мільйона гривень. Вона також повідомила депутатам, що корективи до цього переліку вносити уже не раціонально, адже документ затверджено профільними Міністерствами та Укравтодором, а якщо будуть вноситись зміни то процес освоєння коштів затягнеться необхідністю проходження тривалих тендерних процедур.

Депутат Віктор Козак висловив своє обурення з приводу того, що на ремонт місцевих доріг Ковельського району коштів не передбачено взагалі, у той же час на місто Луцьк виділено аж 53 мільйони гривень. Пані Семенова зауважила, що перелік формувався згідно поданих заявок місцевої влади. Так, за її словами, на місто Ковель передбачено виділити понад 9 мільйонів, а також 6 мільйонів на ОТГ, які утворені у Ковельському районі.

Крім того, на засіданні комісії розглянули два запити депутата обласної ради Юрія Гупала, зокрема щодо необхідності капітального ремонту дороги обласного значення О-031065 Висоцьк-Терехи-Приріччя-Замлиння-Штунь-Радехів, а також щодо завершення ремонту дороги сполученням Старовойтове-Адамчуки. Обидва запити були підтримані на попередніх сесіях обласної ради.
Наталія Семенова повідомила, що коштів на капітальний ремонт дороги обласного значення О-031065 Висоцьк-Терехи-Приріччя-Замлиння-Штунь-Радехів у 2020 році не передбачено, а от автошлях Старовойтове-Адамчуки будуть ремонтувати, адже на цю дорогу передбачено фінансування в розмірі 11,577 мільйона гривень.

Голова комісії, депутат Юрій Цейко озвучив пропозицію, яку схвалили більшість членів комісії, аби звернутися до голови облдержадміністрацій з проханням внести зміни до відповідного розпорядження та включити згадані у запитах Юрія Гупала дороги, а також проблемні автошляхи Ковельського району до переліку та передбачити кошти на їх ремонт у наступному 2021 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: