09:13, 24 Серпня 2023

Виключно російською спілкуються вдома лише 9 % українців, українською – майже 60 %

Майже 60 % українців зазвичай спілкуються вдома українською, близько 30 % – українською та російською, лише 9 % – російською.

Як передає «Укрінформ», про це свідчать результати соціологічного дослідження до Дня Незалежності «Уявлення про патріотизм та майбутнє України», яке провела Соціологічна група Рейтинг 16-20 серпня.

Як зазначається, починаючи з березня 2022 року помітно зменшується використання російської мови у побуті. Для 82 % опитаних українська мова є рідною, для 16 % такою є російська. ВПО і біженці, які перебувають за кордоном, частіше використовують обидві мови для спілкування або говорять російською. Тим не менше, понад 70 % ВПО і біженців вважають рідною українську.

Опитування проводилося методом CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Анонімне онлайн-інтерв’ю було проведене Соціологічною групою Рейтинг на платформі Rating Online. Вибірка випадкова, респонденти отримували запрошення через месенджери та соціальні мережі.

Структура масиву відображає структуру населення України станом на початок 2022 року (згідно з актуальними даними Державної служби статистики України). Вибіркова сукупність становить 6050 респондентів, у т.ч.: 700 респондентів – внутрішньо переміщені особи, які на цей момент перебувають на території України; 750 респондентів – біженці з України, які перебувають за кордоном. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 для усього масиву даних становить не більше 1,5 %; для підмасивів (ВПО та біженці) – не більше 4 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: