12:29, 13 Квітня 2020

Видатки на субсидії та пільги можуть урізати на 8,2 мільярда

Проектом бюджету, який винесли на розгляд Верховної Ради, пропонується зменшити видатки на виплату пільг та субсидій на 8,2 млрд грн, як зазначали і в попередній редакції пропонованих змін до держбюджету-2020.

Відповідні розрахунки запропоновані проєктом закону № 3279-д про внесення змін до закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, який оприлюднили на сайті Верховної Ради, — пише “Укрінформ”. 

Оприлюдненим документом Кабінет міністрів пропонує скоротити на 8 240 328 тис. грн видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі.

Таким чином, наразі затверджена сума на вказані видатки становить 47,5 млрд грн, а з урахуванням пропонованих змін складе 39,3 млрд грн.

Окрім того, пропонується зменшити на 3 млн 600 тис. грн видатки на заходи із соціального захисту дітей, сімей, жінок та інших найбільш вразливих категорій населення.

Також Кабмін пропонує зменшити на 1,3 млрд грн видатки на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення.

Водночас Уряд пропонує залишити по 10 млн грн на реалізацію пілотного проекту «Розвиток соціальних послуг» та на компенсацію частини витрат на здійснення заходів з реалізації державних програм соціального захисту населення, а не скасувати повністю їхнє фінансування, як передбачалося попереднім проектом змін до держбюджету.

Також Уряд пропонує на 18,3 млн грн зменшити фінансування на оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих таборах МДЦ «Артек» і ДЦ «Молода гвардія».

Водночас Уряд пропонує скасувати виділення коштів на підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту ( – 686 тис. грн).

13 квітня 2020 року Верховна Рада збереться на позачергове засідання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: