18:26, 27 Червня 2022

Вибір стабілізатора напруги для холодильника: ключові параметри*

Стабілізатори напруги підтримують постійну подачу струму 220 В, допомагаючи захистити техніку від виходу з ладу через перепади напруги. Холодильники, бойлери, відеотехніка найчутливіші до перепадів електроенергії. Як підібрати стабілізатор напруги для захисту таких приладів – у матеріалі далі.

Стабілізатор для холодильника: потрібний чи ні

Наявність стабілізатора важлива, але якщо є такі обставини:

1. Надто низька напруга. Електричної енергії бракує для запуску компресора. Це призводить до проходження занадто великої кількості струму через двигун, а потім його виходу з ладу внаслідок перегріву.

2. Підвищена напруга. Надлишковий струм змушує двигун працювати з помітним перевищенням номінальної потужності, що призводить до скорочення його ресурсу.

3. Високовольтні перешкоди. Це короткочасні стрибки напруги (кілька мілісекунд). Виникають через аварії у компаній, що постачають електроенергію, близького розряду блискавки та ін.

Деякі виробники оснащують холодильники пристроями для усунення проблем із перепадом напруги (наприклад, теплове реле). Але краще запобігти аварійному відключенню техніки.

Переваги використання стабілізатора напруги

Експлуатація стабілізаторів напруги забезпечує кілька переваг:

– надійний захист приладів та обладнання;

– безперебійну роботу домашньої техніки;

– економічне споживання енергоресурсів побутовими приладами;

– захист проводки від загоряння навіть при сильних або частих перепадах струму.

Використання спеціальних засобів – надійний захист дорогої техніки, тому стабілізатори напруги у Кривому Розі дуже потрібні.

Як підібрати стабілізатор напруги правильно

Потрібно звернути увагу на такі параметри:

1. Потужність. Важливим є максимальний показник навантаження для стабілізатора. Піковим буде вважатися номінальний параметр у п’ятикратному розмірі (є в інструкції до холодильника). Для однокамерного обладнання мінімальний показник 180-200 Вт, двокамерного – 200-400 Вт.

2. Робочий спектр. Показує кількість допустимих вхідних напруг. Чим їх більше, тим краще.

3. Швидкодія. Достатня швидкість спрацьовування – гарантія захисту побутової техніки під час перепадів напруги.

4. Надійність. Потрібно вибирати вироби відомих брендів – навіть дешеві моделі проходять сертифікацію.

Замислюючись про купівлю стабілізатора, не варто забувати: прилад потрібен лише при відхиленнях від показника 220 В більше ніж на 10%, а його максимальна потужність має бути вищою, ніж у холодильника. Остаточно визначитися з вибором техніки допоможуть відгуки користувачів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: