13:47, 17 Січня 2022

Вибір каналізаційного люка: на що звернути увагу*

Люк каналізаційний – компонент, що захищає шахти, колодязі, інженерні системи, комплекси водостоків та каналізації від засмічень, виходу з ладу та від крадіжки кабелю.

Різновиди люків для каналізації

Люк для каналізації може бути виготовлений з таких матеріалів:

– чавун;

– пластик;

– композитні та полімерно-композитні матеріали.

Чавунні люки

Чавунний люк для каналізації має такі якості:

– тривалий термін служби (до 80 років);

– висока міцність (витримає вантаж до 90 тонн);

– добре переносить температурні коливання.

За місцем розташування люки розрізняють:

– магістральний – встановлюється на швидкісних дорогах;

– важкий – призначений для доріг з посиленим рухом транспорту;

– середній – місце встановлення: житлові зони та дворові дороги;

– легкий – пішохідні зони та газони.

Люки із пластику

Такі вироби можуть прослужити до 50 років і мають високу міцність і зносостійкість. На них не діють стрибки температури та агресивні середовища. Пластикові люки відносять до декоративних, мають різні кольори та форми і можуть бути встановлені у парках та на газонах.

Люки з композитних та полімерно-композитних матеріалів

Для виготовлення таких люків використовують скловолокно, смолу поліефірну, порошкоподібний наповнювач. Виріб виготовляють пресуванням за високої температури. Вихідники – пісок та пластик. Композитний люк прослужить більше 20 років, добре переносить температурні перепади, не зазнає корозії і має відмінну шумоізоляцію.

Вибір каналізаційного люка

Для встановлення на накопичувальному, дренажному та оглядовому колодязі потрібно враховувати форму, яка залежить від вихідної горловини комунікації. У місцях можливих суттєвих механічних навантажень потрібний чавунний люк. Він витримає тиск важкої вантажної машини.

У приватному домоволодінні доцільно буде придбання композитного чи полімерного виробу. На відкритих територіях краще вибирати люки із запірними елементами, що захищають від розкрадання. Усі каналізаційні люки обов’язково повинні мати кришку. Вона закриває колодязь від цікавих дітей та підлітків і запобігає падінню розсіяних перехожих. На автодорозі незакрита криниця може також призвести до серйозних наслідків.

Вибір каналізаційного люка потребує уважності. Варто враховувати місце, де його встановлять, можливе навантаження та клімат місцевості. Вміло задекорований люк на садовій ділянці може виступати дизайнерським компонентом, у цьому допоможе різноманітна кольорова гама виробів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: