09:13, 16 Серпня 2022

Втручання у вибори на користь Трампа: у США розслідують роль Джуліані

Колишній адвокат експрезидента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані в середу має постати перед спеціальним великим журі в штаті Джорджія у межах кримінального розслідування щодо втручання в президентські вибори 2020 року.

Про це повідомляє New York Times, передає «Укрінформ».

Як зазначає видання, Джуліані, якого підозрюють у сприянні Трампові щодо утримання при владі, останніми тижнями став об’єктом розслідування, яке проводить Фанні Вілліс – окружний прокурор округу Фултон у штаті Джорджія.

Цього літа прокурори допитали свідків перед спеціальним великим журі про виступи Джуліані в законодавчих органах штату в грудні 2020 року, коли він поширював теорії змови про таємні валізи з бюлетенями демократів і зіпсовані машини для голосування.

Як повідомлялося, вибори у штаті Джорджія – одна з двох кримінальних справ, пов’язаних із Трампом та його оточенням. Для її розслідування було скликано спеціальне велике журі.

Друга справа стосується перевірки його фінансових угод окружним прокурором Мангеттена.

Розслідування Вілліс стосується діяльності Трампа упродовж двох місяців між його поразкою на виборах та затвердженням результатів у Конгресі, включаючи телефонний дзвінок державному секретареві штату Джорджія Бреду Раффенспергеру з вимогою «знайти 11 780 голосів» для здобуття переваги. Це був один із кроків, зроблених Трампом та його союзниками для скасування результатів виборів у Джорджії. При цьому оточення експрезидента поширювало інформацію про нібито фальшування демократами результатів голосування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: