21:56, 31 Березня 2020

Втрати громад Волині через «коронавірусні» закони будуть меншими, ніж прогнозували

Парламент врахував деякі пропозиції Асоціації міст України у змінах до Податкового кодексу. Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів. Також є зміни для ОМС щодо встановлення місцевих податків та зборів у частині зменшення ставок лише єдиного податку.

Про це повідомляють в Офісі реформ, Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Отже, ВРУ певною мірою врахувала пропозиції АМУ до законопроекту 3275, хоча, на жаль, більшу їх частину не взяли до уваги.

Важливо підкреслити, що Асоціація міст України у цей складний період спрямовує всі зусилля на захист інтересів громад.

Нагадаємо, що за попередніми підрахунками консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України Василя Грома, який працює на Волині в межах проекту «ПУЛЬС», волинські громади через, так звані, «коронавірусні» закони, могли недоотримати у свої місцеві скарбниці в межах 90-100 мільйонів гривень.

Як відомо, Верховна Рада України, 30 березня, на позачерговому засіданні прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроект №3275).

Закон, зокрема, передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Так, уточнюються положення норм, якими ОМС позбавляли надходжень  до їх бюджетів плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за березень та квітень 2020 року.

Прийнятим Законом передбачено, що платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень, а платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня 2020 року.

Завдяки цьому, як наголошують в АМУ, будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів.

Також у цьому Законі схвалено норму, якою органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів в частині зменшення ставок лише єдиного податку без застосування певних норм Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Нагадаємо, АМУ пропонувала дозволити ОМС без обмежень по термінам (що встановлені чинним законодавством) ухвалювати рішення, вносити зміни до вже попередніх рішень, встановлювати пільги на всі місцеві податки та збори.

Разом із тим, АМУ підкреслює, що місцеві бюджети усе ж таки матимуть некомпенсовані втрати через рішення, ухвалені  державою, і це – пряме порушенням прав місцевого самоврядування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: