09:44, 23 Жовтня 2019

Волиняни-самоврядці взяли участь у зустрічі з прем’єр-міністром. ФОТО

Представники двох волинських міст — Луцьк та Володимир-Волинський — мали нагоду обговорити з прем’єр-міністром України проблеми, що турбують місцеве самоврядування та важливі для громад України.

Про це повідомили у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Виконувач обов’язків Луцького міського голови, секретар Луцької міськради, а віднедавна і Голова Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Григорій Пустовіт та перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук учора, 22 жовтня, стали учасниками зустрічі членів Правління АМУ, на чолі з Головою АМУ Віталієм Кличком, із Прем’єрміністром України Олексієм Гончаруком.

Зустріч організована за ініціативою Правління АМУ за підсумками засідання, яке відбулося цьогоріч 16 вересня у Києві, щоб обговорити найактуальніших питань у сфері діяльності та розвитку місцевого самоврядування.

На заході Правління АМУ представляли Голова Асоціації, мер Києва Віталій Кличко, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та 35 голів громад зі всіх областей, серед яких і представники Волині.

За пропозиціями Правління АМУ на обговорення під час зустрічі з Главою Уряду винесено такі питання:

– про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

– про фінансування делегованих повноважень.

– про скорочення дохідної частини місцевих бюджетів.

– про перекладання додаткових видатків та повноважень без компенсаторів.

– про підготовку до опалювального сезону 2019/2020.

“Сьогодні у Києві відбулася зустріч Прем’єрміністра України Олексія Гончарука з Правлінням Асоціації міст України, під час якої обговорили питання щодо подальших кроків реалізації децентралізаційної реформи, проблемних моментів у бюджетному забезпеченні територіальних громад на 2019/2020 рік, стану підготовки до опалювального сезону 2019/2020. Представники АМУ висловили свої зауваження щодо концепції проєкту змін до Конституції України у частині територіальної організації yвлади та місцевого самоврядування. На сьогодні в Конституції є перелік лише загально-організаційних повноважень і декларативні гарантії фінансового забезпечення, однак немає реальних положень щодо фінансових ресурсів місцевого самоврядування”, — написав на своїй сторінці у “Фейсбук” Ярослав Матвійчук.

Актуальність розмови викликана і питанням нового адміністративного устрою. В АМУ наголошують на обов’язковому врахуванні думки мешканців при зміні адмінустрою на первинному рівні, як це передбачили Європейською хартією місцевого самоврядування. Водночас, на зустрічі піднімали теми ліквідації районних рад та адміністрацій, дофінансування освітньої та медичної субвенції, стандартів визначених програмою уряду, акцизу на пальне інше.

Представники органів місцевого самоврядування звернулися до Олексія Гончарука з проханням перерахувати обіцяні кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, адже, очікуючи фінансування, громади вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Очільник уряду розповів присутнім про формування моделі спроможної громади, трирічне бюджетне планування, місцеві податки і збори, монетизацію пільг та субсидій, формування державного дорожнього фонду.

Учасники зустрічі, не обмежуючись загальним аналізом ситуації, активно доносили проблематику питань, винесених на порядок денний».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: