20:48, 24 Січня 2023

Волинян застерігають від шахрайських схем про отримання так званої «благодійної допомоги»

Чимало шахрайств, які нині реєструють у поліції Волині, стосуються отримання фейкової грошової допомоги від нібито міжнародних та українських соціальних організацій. Однак, у бажанні отримати декілька сотень гривень люди втрачають десятки тисяч.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Шахраї розміщують у відомих соцмережах публікації, в яких обіцяють «компенсації» або отримання «фінансовової допомоги». Такі оголошення поширюють у групах, телеграм-каналах, «Вайбер», «Фейсбук», надсилають особистими повідомленнями, інколи навіть запускають яскраву рекламу, аби більше людей «клюнули» на пропозицію.

Оскільки з початку війни справді багато українців отримували певні кошти, громадяни, довіряючи, переходять за вказаним посиланням, вводять там запитувану інформацію – і замість допомоги втрачають свої гроші.

Так, 53-річного лучанина ошукали на понад 45 тисяч гривень. 62-річний мешканець обласного центру також в бажанні отримати допомогу позбувся 24 тисяч гривень, а 48-річна ковельчанка – 20. Усі вони на оголошення про отримання коштів натрапили у телеграм-каналах, потім перейшли на так звані фішингові сайти, які візуально були схожі на банківські, ввели там логін, пароль до онлайн-банкінгу та код перевірки, який надійшов повідомленням. Саме так вони надали доступ до своїх рахунків шахраям, а ті вивели звідти всі наявні кошти.

«Тож просимо волинян не довіряти інформації від неперевірених джерел! Пам’ятайте: про виплати допомоги та компенсації варто дізнаватися лише з офіційних сайтів держорганів чи організацій, але аж ніяк не з телеграм-каналів, чат-ботів та груп у «Фейсбуці». Також можна відвідати місцеві установи соцзахисту, аби переконатись у достовірності тієї чи іншої інформації.

Ніколи не вводьте реквізити банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Але якщо все-таки помилково ввели їх, варто негайно заблокувати картку», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: