11:04, 10 Квітня 2020

Волинян застерігають щодо шахраїв, які активні під час карантину

Незважаючи на неодноразові застереження поліції довірливі громадяни потрапляють на гачок до шахраїв. Зловмисники ошукують громадян у різний спосіб. Тож, наводять приклади найпоширеніших видів шахрайств  та порадимо як вберегтися від таких злочинів. 

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волинської області.

В умовах карантину, коли зачинені торгові центри, волиняни активно купують товари через  різноманітні сервіси та сайти мережі Інтернет. Аби не потерпати від зловмисників необхідно дотримуватися наступних порад:

– не переказувати гроші наперед. Якщо продавці просять повну передоплату, то швидше за все це – шахраї. Діють різноманітні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;

– перед тим, коли вказувати номер карти для оплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «STOP FRAUD» можна перевірити зазначений продавцем рахунок, чи не входить він до переліку шахрайських;

– якщо ціна на товар дуже низька, то швидше за все ви натрапили на шахраїв;

– ні в якому разі не повідомляйте номерів банківської карти, чи номерів CVV2-коду третім особам.

Ще одним найпоширенішим видом шахрайства є зняття грошей із банківських рахунків шляхом блокування сім-карток мобільних операторів або ж блокування кредитних карток псевдо працівниками банків. У таких випадках радимо:

– у жодному разі не повідомляти нікому свої персональні дані, реквізити банківських карток, не виконувати ніяких дій на прохання “працівників банку”. Навіть у вихідні чи святкові дні справжні працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі;

– якщо про проблеми з рахунком вашої картки повідомляє телефоном “банківський працівник” – зателефонуйте у банк та з’ясуйте ситуацію особисто.

Третім поширеним способом видурювання грошей у громадян є повідомлення зловмисниками громадян про загрозу кримінальної відповідальності їх родичів та наче можливість за гроші вирішення питання про її уникнення.  Пам’ятайте, люди, котрі телефонують з такого приводу й представляються працівниками поліції, не мають жодного відношення до правоохоронних органів, а вигадують такий сценарій лише з метою незаконної наживи.

У разі отримання телефонних дзвінків із сумнівними пропозиціями, пов’язаними з перерахуванням коштів, звільненням родичів від кримінальної відповідальності, невідкладно телефонуйте за номером служби «102».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: