22:09, 20 листопада 2019

Волинян закликають відмовитись від спалювання сухої трави та сміття

У лісах та на полях зберігається висока пожежна небезпека. Останніми роками спалювання стерні, сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.

Про це йдеться на сайті Ковельської міської ради.

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, відбувається руйнація ґрунтового шару. Адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, які утворюють гумус – родючий шар землі. Ба більше, щорічне спалювання сухої рослинності спричинює виснаження землі та, відповідно, зменшення врожайності.

Стихійні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків. Адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень.

У зв’язку з тим, що в лісах та на відкритих територіях зберігається висока пожежна небезпека, заборонено розведення вогнищ в лісах та лісопосадках, влаштовувати смітники та спалювати відходи, заїзди автотранспортом до лісових масивів. За це передбачена адміністративна відповідальність, а у випадках, коли це призвело до розповсюдження пожеж, і кримінальна відповідальність.

“Закликаємо громадян відмовитись від спалювання стерні, сухої трави, листя та інших побутових відходів! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей”, — йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: