15:55, 14 Квітня 2020

Волинян закликають проголосувати за проект видання повного зібрання творів Лесі Українки

Підтримати проект Східноєвропейського національного університету, що передбачає нове повне академічне 14-томне видання творів Лесі Українки закликає волинян народний депутат Ірина Констанкевич.

Відповідний заклик вона оприлюднила у «Фейсбук».

«Дорогі мої друзі, маю до вас велике прохання. І це вперше так особисто прошу…

Ви знаєте, як багато ми робили, щоб Леся Українка була для нас не лише духовним символом, ми прагнули самі жити її творами. Ми хочемо зробити її сучасною і для наших дітей, і далі – на століття… Адже Леся понад часом і поза часом.

І для цього маємо давню десятилітню мету – НОВЕ 14-томне видання творів Лесі Українки: підготовка рукописів, редагування, коментування і видання.

Ми готувалися до цього спільно з Інститутом літератури імені Т.Шевченка НАН України з 2005 року: створили наукову лабораторію, науково-дослідний центр, відкрили Інститут Лесі Українки, підготували цифровий варіант архіву творів Лесі Українки, провели десятки лесезнавчих конференцій, видали томи наукових збірників, відкрили спеціальність текстологія, підготували десятки дисертацій – і все для однієї мети – увінчати ювілейний рік Лесі Українки цим виданням. Університет Лесі Українки – для геніальної землячки.

Прохання до усіх, хто розуміє ваготу цієї справи, підтримайте науковців усієї України, які увійшли до колективу упорядників, їх понад 30 (!!!!!). Проголосуйте за наш спільний проект видання «Леся Українка в 14-ти томах» в Східноєвропейському національному університеті Лесі Українки.

Я буду вдячна усім моїм студентам, випускникам, колегам, письменникам, діячам культури, вчителям, батькам, гуманітаріям і не лише гуманітаріям – усім, хто проголосує. (А якщо ще й буде скрін мені, можна в приват…) Це для повноти причетності до творення історії.

ДЯКУЮ усім. Все буде УКРАЇНА і УКРАЇНКА»,- пише Ірина Констанкевич.

Проголосувати за проект можна на офіційному веб-сайті Міністерства молоді, культури та спорту України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: