14:29, 13 листопада 2020

Волинян інформують, як отримати компенсації втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами українців, які працюють. Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

У період карантину, крім звичних виплат, Фонд соціального страхування України надає допомогу за додатковими страховими випадками, зокрема, у випадку ізоляції від COVID-19.

Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований.

Така допомога фінансується Фондом у випадку самоізоляції під медичним або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення корона вірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Виключною підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11».

Видача відповідних лікаряних на сьогодні врегульована: МОЗ України спільно із ФССУ проведено селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.

Крім того, МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.

Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до чинних нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.

Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11» своєму роботодавцю.

У свою чергу, роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно. Докладніше про прийом заяв-розрахунків у період карантину за посиланням. 

Розмір допомоги від Фонду за такими лікарняними листками складає 50 % середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачують роботодавцем.

Однак, для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100 % середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.

Після того, як роботодавець передасть заяву-розрахунок до Фонду, слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі ФССУ. Як дізнатись дату виплати свого лікарняного, можна прочитати за посиланням. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: