22:01, 28 Травня 2022

Волинський бізнес сплатив до бюджету 7,7 мільйона гривень за ліцензії на підакцизну продукцію

Упродовж січня-квітня 2022 року волинські господарюючі суб’єкти, які здійснюють реалізацію підакцизної продукції, сплатили до бюджетів усіх рівнів 7,7 мільйона гривень.

Про це інформують у Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Зокрема, понад три мільйони сплачені за придбані ліцензії на оптову торгівлю  алкоголем і тютюном. 4,1 мільйона отримали громади області від платників за придбані ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок. Придбання ліцензій на реалізацію пального додало бюджету 650 тисяч гривень.

Звертаємо увагу, що будь-яка підакцизна продукція повинна реалізовуватися лише за наявності ліцензії у продавця на такий вид діяльності. У протилежному випадку якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів – сумнівна. Тобто, така продукція може становити загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, безліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.

Отож, у Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують споживачам перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального. Горілчаний товар і цигарки повинні мати марку акцизного податку встановленого зразка.

Щоб переконатися в тому, що ви купуєте легальну підакцизну продукцію, зазирніть у фіскальний чек. У цьому документі повинна бути обов’язково відображена сума роздрібного акцизу.

Нагадаємо, що дотримання вимог закону підприємцями, які реалізують алкоголь і цигарки, дозволило громадам Волині залучити 40 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції у січні-квітні 2022 року.

Якщо Ви володієте інформацією про реалізацію, зберігання пального та фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю пальним, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, варто повідомити про такі факти за номером (0332) 777-163  (управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Волинській області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою: м. Луцьк, Київський майдан, 4 (конфіденційність гарантується).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: