09:12, 26 листопада 2020

Волинські рибпатрульні знищили понад півтисячі вилучених у браконьєрів знарядь лову

25 листопада Волинський рибоохоронний патруль знищив 508 одиниць заборонених знарядь та засобів лову, серед яких переважну більшість становили сітки — 426 одиниць. Окрім сіток, утилізовані також інші популярні знаряддя браконьєрів: 35 од. «екранів», 8 од. «ятерів» та 39 од. інших знарядь, серед яких: «косинки», «кловні», «ості», «підсаки». Загальна довжина сітних знарядь лову склала 13 500 метрів.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Знищувалися знаряддя лову, вилучені згідно з актами виявлення і вилучення безгосподарського майна та конфісковані у порушників за друге півріччя 2020 року. Ліквідація здійснювалася шляхом приведення сіток у непридатність для використання – рубанням та різанням. У подальшому знищені знаряддя лову вивезуть на полігон твердих побутових відходів для утилізації.

Знищення відбулося в присутності комісії, до складу якої входять представники Волинського рибоохоронного патруля, Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, департаменту фінансів Волинської ОДА та головного управління ДПС області.

«Вилучені у порушників заборонені знаряддя лову передаються на склад конфіскованого майна і до рішення суду зберігаються як доказова база. При винесенні постанови суд вирішує, що з ними робити – повернути порушнику або знищити. Наразі значна кількість адміністративних справ все ще перебуває на розгляді в судах і ми чекаємо на їх рішення», – повідомив начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

Повідомляють, що за використання заборонених знарядь лову (сітки без дозволу на промисел, електрострум, вогнепальна зброя тощо) передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Довідкова інформація

Згідно Інструкції щодо здійснення провадження в органах рибоохорони по справах про адміністративні правопорушення, заборонені знаряддя лову порушникам не повертаються, а реалізуються рибогосподарським або іншим організаціям для використання при виготовленні дозволених знарядь лову або знищуються у випадку неможливого використання їх з іншою метою. Знищення вилучених у порушників заборонених знарядь лову, іншого майна, що зберігається в інспекціях рибоохорони, проводиться не рідше одного разу на півріччя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: