10:12, 15 листопада 2020

Волинські медики вперше в Україні здійснили посмертну трансплантацію нирки

Вперше в Україні провели посмертну трансплантацію нирки завдяки співпраці двох районних центрів.

Про це повідомляють на сторінці Ковельського МТМО у «Фейсбук».

Кілька днів тому в Ковельському МТМО провели 16 трансплантацію нирки. ЇЇ успішно провела бригада досвідчених та професійних лікарів Ковельського МТМО – Голуб О.М., Павлусик А.М., Петрук І.А., Гузій О.В., Приходько Т.В.

Унікальність цієї операції полягає в тому, що вона відбулася завдяки співпраці адміністрацій та лікарів двох районних лікарень – Ковельського МТМО та Маневицької  ЦРЛ.

«Реципієнтом стала жінка 44-років із хронічною нирковою недостатністю V ст., яка отримала сеанси гемодіалізу протягом 12 років та потребувала якнайшвидшої пересадки нирки. Донором став пацієнт, який в аварії отримав важкі травми. Після констатації смерті мозку, рідні юнака підписали згоду на посмертне донорство. Ми щиро співчуваємо родині донора та водночас безмежно їм вдячні, адже своїм рішенням вони дали шанс іншій людині на життя.

Донорський орган вилучили наші спеціалісти в Маневицькій ЦРЛ та в екстреному порядку доставили в операційну Ковельського МТМО, де і провели пересадку нирки.

Висловлюємо щиру подяку за спільну злагоджену роботу адміністрації та колективу Маневицької ЦРЛ. Адже завдяки співпраці Ковельських та Маневицьких лікарів ще одна людина отримала шанс на повноцінне життя. Ви є прикладом для наслідування для інших районних лікарень. Сподіваємося на подальшу плідну нашу співпрацю для збереження здоров’я пацієнтів.

Звертаємося до всіх колег, лікарів Волині – давайте об’єднуватися та співпрацювати задля розвитку  медицини нашого краю», – йдеться у дописі.

Щоб отримати детальну інформацію про трансплантацію нирки та формування листа очікування у Ковельському МТМО звертайтесь за телефоном:

0688406444

0633282237 (Viber).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: