10:11, 14 Квітня 2023

Волинські громади зможуть взяти участь в програмі транскордонного співробітництва

У травні стартує прийом заявок на Програму транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, в якій зможуть взяти участь громади із західних областей України, серед яких і Волинь.

Про це інформують у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Волинській  області.

Старший експерт Представництва у Львові Спільного Технічного Секретаріату Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 Василь Хім’як розповів, що у 2023 році прийматимуться заявки тільки за двома напрямками – «Довкілля» та «Здоров’я». Прийом проєктних пропозицій стартує у травні та триватиме до 31 липня 2023 року.

«Інші пріоритети цього року не розглядатимуться, але громади можуть вже розпочати роботу над пошуком партнерів, підготовкою проєктів та заповненням заявок. Цей процес складний та тривалий, тому до нього потрібно підійти готовим», – радить він.

Загальний бюджет Програми у четвертому фінансовому періоді на 2021-2027 рр. складає 187,4 мільйона євро, на самі проєкти виділили 170,3 мільйона. Визначили п’ять основних пріоритетів – «Довкілля», «Здоров’я», «Туризм», «Співпраця» та «Кордони».

Всі проєкти поділені на три групи – великі інфраструктурні, регулярні та малі. Експерт наголошує, що «тверду» складову, пов’язану з будівництвом, закупівлями чи іншими видами діяльності бажано поєднувати із «м’якими» компонентам у вигляді навчань чи інших заходів, де важливою є людиноцентричність.

Проєкти на 90 % фінансуватимуться Європейським Союзом, а інші 10 % повинні забезпечити партнери. Зараз ведуться обговорення щодо 100 % фінансування зі сторони європейської спільноти, враховуючи ситуацію в Україні, але остаточного рішення ще не ухвалили.

Василь Хім’як розповів, що брати участь в конкурсі зможуть партнери з Польщі та України з територій, які визначенні в умовах.

«В Україні подавати свої заявки зможуть органи місцевого самоврядування та інші некомерційні організації з Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Ключовим у процесі подачі проєктних заявок має бути саме партнерство», – зазначив експерт

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: