13:04, 10 Червня 2021

Волинські громади можуть отримати дорожню карту ефективного управління своїми землями

Асоціація міст України, у партнерстві з Всеукраїнською аеро-геодезичною асоціацією в рамках Меморандуму про співробітництво, розпочинає серію вебінарів для органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами. Їх загальна тематика «Від теорії до практики ефективного управління земельними ресурсами»

Про це інформують у прес-службі Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

В АМУ зазначають, що навчальний курс спрямований допомогти громадам правильно та ефективно організувати роботу в рамках нових законодавчих реалій та підвищити свою фінансову спроможність, застосовуючи інноваційні інструменти управління своїми землями.

«Курс допоможе врегулювати земельні питання у зв’язку з прийняттям Закону №1423-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Він – складова земельної реформи і передбачає позитивні зміни. Зокрема, йдеться про дерегуляцію у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передачу земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад», – каже виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук.

Із її слів, після навчання самоврядці отримають своєрідну дорожню карту для ефективного розвитку та чітке бачення використання потенціалу ресурсів своїх громад. Тож курс розрахований на голів, їхніх заступників, фахівців структурних підрозділів ОМС із питань земельних ресурсів.

Зазначимо, що до участі в заході залучені експерти у сфері правового регулювання земельних відносин, фахівці-практики землевпорядних робіт, розробники інноваційних рішень для управління ресурсами.

Вони висвітлять теми:

1. «Практичні аспекти реалізації Закону України 1423-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин»:

– що змінює так звана нова «Земельна Конституція» та які кроки треба зробити громадам  у зв’язку з новим законодавством.

2. Інвентаризація земельних ділянок громади як інструмент наповнення бюджету:

– проблеми, які породжує відсутність актуальних даних про інвентаризацію та наслідки з точки зору обмежень громади в управлінні земельними ресурсами, недоотримання надходжень у бюджет;

– цифровізація  результатів інвентаризації (внесення даних в геоінформаційну систему).

3. Формування бази даних земельних ділянок з використанням сучасних технологій. Механізм ефективного управління та контролю:

– зрозумілою мовою про геоінформаційні системи (ГІС), їх можливості та переваги застосування для громад;

– геопортал як засіб оприлюднення інформації та спосіб взаємодії влади, громади та бізнесу;

– демонстрація ГІС громади.

4. Нормативно-грошова оцінка земельних ділянок територіальних громад – шлях від бідності до фінансової спроможності:

– доцільність оновлення НГО та її вплив на дохідну частину місцевих бюджетів.

5. Особливості тендерних процедур у сфері землевпорядних і містобудівних робіт:

– перші кроки Замовника та правильна організація процесу закупівлі;

– параметри, які впливають на вартість розробки;

– як обрати найкращого виконавця, критерії, на які варто звертати увагу.

Старт курсу 16 червня 2021 року. Тож охочих повчитися просять до 14 червня 2021 року заповнити для реєстрації форму за посиланням. 

Реєстрація триває до 14 червня 2021 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: