10:13, 13 Лютого 2021

Волинські громади дізналися більше про підготовку та представлення звіту про виконання місцевого бюджету за 2020 рік

На базі Волинського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» для громад Волинської області відбувся семінар щодо підготовки та представлення звіту про виконання місцевого бюджету за 2020 рік.

Про це інформує Волинський регіональний офіс.

“Україна, імплементувавши у своє законодавство Європейську Хартію Місцевого самоврядування, стала на шлях розвитку взаємної довіри між громадянами та владою через дотримання законодавчо закріплених принципів прозорості та підзвітності.  Одним з елементів цієї політики є звітування органами місцевого самоврядування про виконання бюджетів, в тому числі через звітування про ефективність виконання бюджетних програм”, — зауважив у вітальному слові керівник Волинського РО Анатолій Пархом’юк.

З представниками громад під час вебінару працював радник Анатолій Матвіюк. Він розповів, що захід відбувається, аби ознайомити учасників з особливостями підготовки звіту про виконання місцевого бюджету за 2020 рік та необхідністю його публічного представлення в зрозумілій для мешканців територіальної громади формі.

Під час семінару обговорили необхідність бюджетної прозорості та підзвітності як механізму посилення довіри до влади та покращення розподілу бюджетних коштів. Учасники заходу отримали навички для здійснення оцінки ефективності бюджетної програми, зокрема, в умовах обмежених даних за попередні бюджетні періоди. Вони дізналися більше про важливість здійснення оцінки ефективності бюджетних програм як передумови для прийняття управлінських рішень та  донесення різнопланової інформації щодо бюджетних показників, роботи із запереченнями та критикою зі сторони стейкхолдерів.

Детальніше поспілкувалися про:

– навички публічного представлення звіту;

– законодавчу та нормативну бази дотримання принципів прозорості та підзвітності у бюджетному процесі;

– вимоги законодавства щодо звітування про виконання бюджету;

– методологію оцінки ефективності бюджетних програм;

– практику публічного звітування та залучення громадськості до впливу на бюджетний процес.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: