16:28, 24 Травня 2021

Волинські громади дізналися більше про формування та управління спроможною мережею первинної медико-санітарної допомоги

Для представників волинських громад на базі Волинського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбулася консультація, яка була присвячена формуванню та управлінню спроможною мережею первинної медико-санітарної допомоги та питанням переходу закладів спеціалізованої медичної допомоги у громади (для громад Волинської області).

Про це інформує Волинський РО.

З громадами працював експерт Програми “U-LEAD з Європою” Василь Височанський. Саме йому представники галузі охорони здоров’я у територіальних громадах краю адресували свої наболілі та актуальні запитання.

Керівник Волинського регіонального офісу Анатолій Пархом’юк зауважив, що експерти допомагають громадам ставати самостійними, самодостатніми та якісно надавати послуги населенню, у сфері охорони здоров’я в тому числі.

“Ми разом ставали на ноги та укладали договори з Національною службою здоров’я України”, — додав Василь Височанський, який був причетний до реформування сфери охорони у громадах.

Він додав, що, тим паче, що його перша робота — це праця у фельдшерсько-акушерському пункті, тому він зсередини знає всю “кухню”.

У своєму виступі експерт, відповідаючи про подальшу долю ФАПів зауважив, що ФАПи — це структурні підрозділи амбулаторій. Тому не треба їх виділяти як щось окреме. Щоправда, на його думку, з двох-трьох ФАПів доречно зробити амбулаторію, щоб забезпечити якість та доступність надання послуг.

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: