20:02, 28 Січня 2023

Волинські активісти та посадовці вчилися, що робити у випадку комунікаційної кризи

Робота громадських організацій не можлива без комунікації з тими людьми, для кого вони працюють. Чим її рівень кращий, тим про ГО більше знають і тим значущий авторитет вони мають. Але що робити, коли з різних причин настала криза комунікації?

Відповіді на це питання дізналися усі ті волиняни, які взяли участь в навчанні «Кризові комунікації громадської організації в умовах нестабільності». Захід відбувся у четвер, 26 січня, в Луцьку.

Власне, не рідко трапляється, що фейки, негативні відгуки про роботу, форс-мажор, професійні помилки або інші фактори можуть, м’яко кажучи, ускладнити діяльність. Як правильно реагувати в публічному просторі, якщо ви опинилися у цій ситуації? Що не можна робити в таких випадках? Як попередити комунікаційну кризу? Про все це присутнім громадським активістам та посадовцям розповіла тренерка заходу, медіа-експертка, журналістка Альона Романюк.

На її думку тема навчання є мега актуальною, бо:

«У кожній кризі завжди можна знайти потенціал для розвитку і вийти переможцем. Питання тільки в тому, як ми будемо комунікувати. Вміння правильно комунікувати, визнавати свої помилки, підтверджувати свої слова вчинками  – це неймовірно важливо для громадських активістів та посадовців, для вибудовування репутації громадянського суспільства та досягнення результатів».

Для максимальної ефективності, тренерка прикріплювала теоретичну інформацію реальними життєвими історіями: розповідала, чому у тих чи інших випадках сталася криза комунікація, що було зроблено так або ж яких помилок було допущено. Крім цього, під час практичних завдань учасники заходу мали змогу проаналізувати історії своїх комунікаційних криз і отримати цінні поради.

«Знання – це сила. Вкотре сьогодні в цьому переконалася.  Завдяки такому навчанню, я отримала багато важливої інформації, яка буде цінна в моїй професійній та волонтерській діяльності», – ділиться враженнями директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Вишнівської громади Тетяна Міщук.

Тренінг організувала Громадська спілка «Мережа хабів громадянського суспільства України» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: зміцнення стійкості України  для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

До слова, у межах цієї ініціативи в лютому – березні відбудуться й інші тренінги на важливу для громадських активістів тематику. Стежити за їх анонсами можна на сайті або Facebook”сторінці громадської організації «Волинський Інститут Права».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: