15:23, 28 листопада 2024
Волинська область є лідером у затвердженні програм інформатизації на місцевому рівні
Відбулась онлайн-нарада за участі заступниці голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторії Левчук, державного експерта директорату розвитку Національної програми інформатизації Міністерства цифрової трансформації України Сергія Горблюка та представників волинських громад.
Про це йдеться на сайті Волиньради.
«Ми розуміємо, що наш пріоритет – це обороноздатність регіону та держави. Проте хочу подякувати кожному з вас за командну роботу, тому що попри війну темпи цифровізації громад області, не лише не впали, а навпаки прискорилися. Це стало можливим саме завдяки роботі кожного з вас і завдяки підтримці цифрових рішень у ваших громадах, – звернулася до учасників зустрічі Вікторія Левчук. – Програма інформатизації є фундаментом, що допомагає визначити напрями, у яких ви маєте рухатися у цифровізації громади».
Вона також повідомила, що окрім регіональної програми інформатизації у 16 терггромадах області уже затвердили свої, а також працюють над їх розробкою та впровадженням й інші громади. За словами заступниці очільника облдержадміністрації це є досить хорошим показником.
«Хочу підтвердити, що Волинська область є лідером у затвердженні програм інформатизації на місцевому рівні і це завдяки тісній співпраці міністерства, ОВА та територіальних громад», – додав Сергій Горблюк.
Опісля він розповів про нововведення, які відбулися у зв’язку із затвердженням наказу Мінцифри про типові програми інформатизації регіональної та органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, метою програм є:
– забезпечення реалізації державної та формування місцевої політики у сфері електронного урядування та електронної демократії,
– розвиток інформаційного суспільства, цифрових навичок та цифрових прав громадян, відкритих даних,
– розвиток місцевих електронних інформаційних ресурсів та сучасних інформаційних технологій, для ефективного прийняття управлінських рішень, а також підвищення якості життя жителів громади.
Серед пріоритетних напрямів програм інформатизації громад є:
– цифрова трансформація управління територіальною громадою;
– цифровізація публічних послуг;
– розбудова інфраструктури інформатизації громади;
– стимулювання зростання цифрової економіки та розвиток цифрової грамотності.
Залишити відповідь