22:13, 30 Березня 2022

Волиньрада звернеться до КМУ та Нацбанку щодо спрощення кредитування аграріїв

Депутати звернуться до КМУ, Мінагрополітики та Нацбанку. Серед вимог: спільно, в найкоротші терміни розробити порядок практичної реалізації Постанови КМУ щодо спрощеної фінансової державної підтримки аграріїв.

Про це йшлося під час засідання постійної комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією, йдеться на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Як зазначив ініціатор внесення звернення депутат Володимир Бондар, надзвичайно важливо, аби в умовах війни працювала економіка, а надто аграрний її сектор, який повинен забезпечити продовольчу стабільність країни. З цією метою уряд максимально спрощує процедури введення бізнесу. Так, 12 березня ухвалили постанову щодо лібералізації фінансової державної підтримки малого та середнього підприємництва, зокрема, введення пільгових ставок кредитування для агропромислового комплексу.

«Однак, на практиці виявилося, що банки зволікають із наданням пільгових кредитів або ж і зовсім відмовляють у позиках. І подібна ситуація не лише на Волині. Оскільки весняно-польові роботи не чекатимуть, пропоную звернутися до Кабміну та Національного банку з вимогою негайно врегулювати ситуацію», – зазначив депутат обласної ради.

Голова постійної депутатської комісії Анатолій Вітів додав, що для аграрної Волині – це питання надзвичайної ваги, тому закликав членів комісії підтримати звернення депутатів Волиньради до КМУ, Мінагрополітики та Нацбанку. Серед вимог: спільно, в найкоротші терміни розробити порядок практичної реалізації Постанови КМУ щодо спрощеної фінансової державної підтримки аграріїв; вжити заходів реагування до державних та комерційних банків з метою негайного  виконання згаданої Постанови; розробити механізми впливу на конкретні випадки відмов фінансовими інституціями аграрним підприємствам в реалізації Постанови.

Ще одне звернення депутатів обласної ради ініціювала постійної комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією. Воно адресуватиметься білоруському народові, зважаючи на існуючу ймовірність втягнення рф збройних сил Білорусі до безпосереднього вторгнення на територію України.

Окрім того, члени постійної комісії розглянули та рекомендували для затвердження сесією звіт очільника депутатського корпусу Григорія Недопада про результати діяльності Волиньради за перший рік каденції.

Також члени комісії погодили внесення змін до окремих цільових програм та одноголосно рекомендували ухвалити проект рішення про перейменування, услід за містом, і назви Володимир-Волинського району на Володимирський.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: