20:19, 08 Липня 2021

Волинь отримала понад 50 мільйонів на «Нову українську школу»

Зокрема на закупівлю необхідної техніки, засобів навчання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання в бюджет області надійшло 55,384 мільйона гривень.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обласної ради, яка відбулася 8 липня в режимі відео-конференції.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2021 бюджету області виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в загальній сумі 55,384 мільйона гривень. Зокрема, кошти передбачені на такі заходи:

37,635 мільйона – на закупівлю засобів навчання, обладнання та сучасних меблів для навчальних кабінетів початкової школи;

1,0853 мільйона – на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, пристосувань для навчальних кабінетів, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою, у тому числі їх електронних версій та з аудіосупроводом, для закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського інноваційного освітнього проекту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти;

16,663 мільйона – підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії.

За пропозиціями управління освіти і науки облдержадміністрації такий додатковий фінансовий ресурс розподіляється між обласним та іншими місцевими бюджетами області.

Розподіл цих коштів передбачається між навчальними закладами області – 51 млн грн – та освітніми закладами, які перебувають в комунальній власності обласної ради – 4 млн грн.

Варто зазначити, що передбачено співфінансування на закупівлю засобів навчання та обладнання кабінетів початкової школи з обласного бюджету в межах 136 тис грн.

Голова комісії Орест Маховський поцікавився питанням затримки субвенції. Мовляв, Постанова Кабінету Міністрів була прийнята в травні, а кошти надійшли лише в липні.

«Бо уже є певні ризики чи встигнуть громади своєчасно провести всі необхідні процедури, освоїти кошти та забезпечити до 1 вересня школи необхідними засобами та меблями», – наголосив Орест Маховський.

В управлінні освіти зазначили, що в Постанові Кабміну була виявлена помилка, яка стосувалася фінансування однієї із областей. Тому був момент очікування поки буде підготовлений новий проект розпорядження, який перебуває на узгодженні в Міністерстві фінансів та наголосили: Волинь – одна з перших областей, де будуть відбуватися закупівлі для «Нової української школи».

«Ми невідкладно призначили засідання комісії обласної ради, як тільки був готовий проект розпорядження щодо розподілу субвенції на «Нову українську школу». Нам потрібно інформувати жителів нашої області щодо цього питання», – резюмував Орест Маховський.

Депутати за питання проголосували.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: