12:07, 06 Жовтня 2023

Волинь на порозі опалювального сезону: Погуляйко розповів про ситуацію в області

Осінь повноцінно вступає у свої права, тож з настанням холодів на Волині розпочнеться опалювальний сезон. Начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко розказав про підготовку та проведені роботи до нового опалювального сезону на Волині.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

За інформацією Регіонального штабу, який відповідає за якісну підготовку об’єктів енергетичного комплексу, Волинська область технічно забезпечена до опалювального сезону на 100 %.

У мережі теплопостачання до роботи підготували 863 котельні, понад 290 кілометрів теплових мереж, замінили 12 котлів. На початок опалювального сезону створили запас палива:

17,8 тисячі тонн вугілля

68 тисяч метрів кубічних дров

більше шести тисяч тонн паливних пелет.

Станом на зараз, у повному обсязі від завдання відремонтовані водопровідні, каналізаційні мережі та насосні станції.

Особливу увагу приділили готовності об’єктів критичної інфраструктури. А саме підприємствам, які надають послуги з тепло-, водо-, електро- та газопостачання. На зазначених об’єктах в цілому завершили виконання планових ремонтів. Також затвердили графіки регламентних робіт.

Провели роботу із підготовки житлового фонду. Фахівці ЖКГ оглянули та затвердили комплексну підготовку 3700 будинків до нового опалювального сезону. А також більше 1600 будинків з централізованим теплопостачанням.

На випадок аварійних ситуацій в області створено резерв обладнання та матеріалів. Також завершується формування аварійних бригад:

30 бригад тепло- та водопостачальних підприємств,

76 бригад підприємств ЖКГ (покрівельники, столяри, слюсарі-сантехніки, електрики).

Крім того, енергорозподільчі компанії області ПрАТ «Волиньобленерго» та АТ «Волиньгаз» формують свої аварійні бригади для відновлювальних робіт. За можливості, кількість таких бригад збільшать для одночасного проведення ремонту на декількох ділянках.

Більшість підприємств критичної інфраструктури уже підготовили резервні джерела живлення електричною енергією для власних потреб. Котельні, що перебувають на балансі обласного теплокомуненерго (ТКЕ) обладнані резервними котлами.

Зважаючи на ситуацію в країні, в області проводиться робота зі 100 % забезпечення об’єктів соціальної сфери безперебійними джерелами живлення.

З 1 жовтня в області запрацював 361 Пункт незламності. Кожен Пункт в обов’язковому порядку забезпечений: генераторами та пальним; автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими пушками, конвекторами, обігрівачами тощо); засобами доступу до Інтернету, зв’язком та аптечками. Також тут можна буде випити гарячого чаю та перекусити.

Минулого року Пунктами незламності на Волині скористалися понад 17 тисяч волинян.

«Сподіваємося, що потреба у Пунктах буде мінімальною, але Волинь готується до будь-яких сценаріїв», – підсумував Юрій Погуляйко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: